Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Riot Games zrekrutowało Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 przeznaczonego do League of Legends MMO

Amerykańskie studio Riot Games rekrutuje do swojego projektu MMORPG weterana gier wideo, który pracował wyłącznie nad Wiedźminem 3: Dziki Gon i Cyberpunkiem 2077: Mateusz Tomaszkiewicz.

Oznaki ambitnego projektu?

Greg „Ghostcrawler” Street, wiceprezes Riot Games ds. własności intelektualnej i rozrywki, który pracował w Blizzard w latach 2008 i 2013 jako główny projektant gier w World of Warcraft, potwierdził pod koniec 2020 r., że będzie teraz pracował nad nowym projektem . Wewnątrz amerykańskiego studia gra MMO (Multiplayer Online Game) oparta na uniwersum League of Legends. Kilka tygodni później Riot Games oficjalnie ogłosiło premierę gry, a także otwarcie rekrutacji. W kwietniu zeszłego roku Mark „Scruffy” Yetter, znana twarz w świecie League of Legends, która przez ostatnie osiem lat pracowała nad MOBA, ogłosił, że rezygnuje z obecnej roli dyrektora ds. projektowania gier na rzecz dołącz do Ghostcrawlera i zostań nowym dyrektorem gry w MMO pochodzącym z Riot Games.

Teraz dowiedzieliśmy się, że do Riot Games i zespołu odpowiedzialnego za MMO dołączy Mateusz Tomaskewicz, który ostatnie 12 lat spędził w polskim studiu deweloperskim CD Projekt RED i pracował konkretnie nad Wiedźminem 3: Dziki Gon i Cyberpunkiem 2077. i powinien normalnie pełnić rolę projektanta zadań. Mateusz Tomashkiewicz jest zwykle odpowiedzialny za zaprojektowanie misji nowego MMORPG, obszaru, w którym ma duże doświadczenie.

Ostatnie kilka miesięcy spędziłem na spotkaniach i rozmowach z wieloma wspaniałymi ludźmi i zespołami, a teraz z radością ogłaszam, że będę współpracował z Riot Games przy ich następnym projekcie MMO. Jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania.
Mateusz Tomaszkiewicz

Od dawna jestem fanem twórczości Matthewsa i cieszę się, że mogę go powitać w Riot. Jego wizja, podejście, zaangażowanie w historie i doświadczenia graczy są idealne do nowego MMO.
Ghostcrawler – RIot . Gry

Nawet jeśli ten projekt idzie dobrze, fani nadal muszą być naprawdę cierpliwi, ponieważ to MMO nie powinno ujrzeć światła dziennego za kilka lat, potwierdzając ostatnie słowa Nicolo Laurenta, że ​​nowy projekt powinien zostać oficjalnie zaprezentowany z okazji rocznicy League of Legends w 2029 roku. Riot Games nie podało żadnej oficjalnej daty ani informacji dotyczących premiery League of Legends MMO. Gra jest wciąż w początkowej fazie rozwoju, ale społeczność już niecierpliwie czeka na pierwsze zdjęcia.

READ  Dziennikarz Quotidien składa skargę przeciwko Francisowi Lallanowi za pobicie