Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rekordowa moc, niewyjaśnione pochodzenie… To tajemnicze światło pochodzące ze słońca odkryli naukowcy

Rekordowa moc, niewyjaśnione pochodzenie… To tajemnicze światło pochodzące ze słońca odkryli naukowcy

Zespół astrofizyków wykrył promieniowanie o nienotowanej wcześniej gęstości energii.

Niezwykłe odkrycie: Międzynarodowy zespół astrofizyków wykrył ultraenergetyczne promieniowanie Słońca.

przyłączać promienie gamma którego źródło i potencjał energetyczny są nadal niewyjaśnione przez naukowców, ale zostały odkryte dzięki Dane zbierane przez okres sześciu lat przez High Altitude Water Cherenkov Observatory (HAWC) zainstalowane w Meksyku.

„Kiedy zobaczyliśmy to po raz pierwszy, pomyśleliśmy:„ Z pewnością schrzaniliśmy to ”. To nie może być słońce niesamowity Te energie” – powiedział Mehr On-Nisa, doktor habilitowany na Michigan State University i współautor badania opublikowanego 3 sierpnia w czasopiśmie Scientific Fizyczne listy przeglądowe.

Słońca już nie ma niespodzianka niż myśleliśmy” – powiedziała.

Rejestr siły

Wykryta siła o wielkości ok bilion elektronowoltówWięc bilion elektronowoltów.

Dla porównania, wybuch jądrowy może wytworzyć promienie gamma o mocy do kilku milionów elektronowoltów, a to jest światło Trylion mocniejszy niż żarówkaJak wspomniano Nauka IFL.

Nie ma wyjaśnienia

Obecnie nie można wyjaśnić pochodzenia tego ultraświetlistego promieniowania. Zespół go nie posiada Nie ma wyjaśnienia O siłach, które mogą być wewnątrz słońca Wyprodukuj jak najwięcej wysokoenergetycznych cząstek.

Poza tym raczej nie będzie Nie jest to rzadkie zjawisko Tak myśleli naukowcy, ale wcześniej nie było możliwości ich obserwacji ze względu na brak sprzętu do tego.

Teraz astrofizycy będą mogli pracować nad rRozwiąż tę nową zagadkę.

Nie ma bezpośredniego zagrożenia

Naukowcy określają w swoich publikacjach, że nie ma Nie martw się z tym odkryciem. Już z tego, że nie jest to nowe zjawisko i że te promienie są nieszkodliwe.

Z drugiej strony mogą zmienić układ dotyczący przyszłości fizyki Słońca, a zwłaszcza roli pola magnetycznego naszej gwiazdy.

READ  Czy ARM strzela w stopę?