Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mini dron z dwiema kamerami do urozmaicenia ujęć

Mini dron z dwiema kamerami do urozmaicenia ujęć

DJI właśnie zapowiedziało swojego drona Air 3, który jest wyposażony w dwie kamery, obiektyw szerokokątny i teleobiektyw, ale także system wykrywania przeszkód.

DJI Air 3 // Źródło: DJI

Po DJI Mini 3, DJI Mini 3 Pro, DJI Mavic 3 Classic i DJI Mavic 3, chiński producent właśnie wprowadził nowy wysokiej klasy dron w gamie Air, DJI Air 3.

Dwie kamery do zmiany ujęć

Podobnie jak w przypadku wielu poprzednich dronów, DJI Air 3 zawiera zintegrowaną nie tylko jedną, ale dwie kamery, obie z matrycami CMOS formatu 1/1,3 cala z fotometrią 2,4 mikrona i rozdzielczością 48 megapikseli. Główny aparat ma szerokokątny obiektyw odpowiadający 24 mm przy f/1.7. Z kolei drugi aparat ma odpowiednik obiektywu 70 mm z aperturą f/2,8. Na papierze użycie tego samego czujnika pozwoliłoby dwóm jednostkom na powiększenie do x3, przy zachowaniu tej samej kolorymetrii.

DJIAir3
DJI Air 3 // Źródło: DJI

Obie jednostki korzystają również z podwójnego natywnego ISO. Jest w stanie przechwytywać materiał 4K 60p HDR z obsługą 10-bitowego HLG lub 4K 100p bez przycinania. DJI zapowiedziało także obsługę filmów w formacie pionowym – 2,7K o 9:16 – do udostępniania na platformach wideo, takich jak TikTok, Instagram czy YouTube Shorts. Kamery DJI Air 3 są również kompatybilne z 10-bitowymi płaskimi profilami kolorów D-Log M, aby umożliwić kamerzystom dodawanie profili LUT w postprodukcji w celu dostosowania kolorymetrycznego.

Dron zdolny do wykrywania przeszkód

Jeśli chodzi o sam dron, według producenta DJI Air 3 może być używany w locie przez 46 minut, co stanowi wzrost o około 48% w porównaniu z DJI Air 2S wprowadzonym na rynek dwa lata temu. Jest również wyposażony w wielokierunkowe wykrywanie przeszkód — po raz pierwszy w dronach DJI Air — dzięki dwóm elementom optycznym typu rybie oko, z przodu iz tyłu, oraz czujnikowi TOF. Wymagany zasięg powietrza, DJI Air 3 jest również stosunkowo lekki i waży 720 g, w porównaniu do 895 g dla DJI Mavic 3 i 249 g dla DJI Mini 3 Pro.

Podobnie jak wszystkie drony DJI, Air 3 ma swoje funkcje fotografowania za pomocą FocusTrack, QuickShots, MazsterShots, Hyperlapse lub trybu nocnego do cyfrowej redukcji szumów. Jest również kompatybilny z pilotami DJI RC 2 i DJI RC-N2 – z wbudowanym wyświetlaczem lub bez.

DJI Air 3 jest już dostępny w cenie zaledwie 1099 euro, 1349 euro jako zestaw Fly More z pilotem DJI RC-N2 i 1549 euro jako zestaw z pilotem DJI RC 2.


Aby nas śledzić, zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz czytać nasze artykuły i profile oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.