Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rekord zgonów w ciągu 24 godzin w Indiach

Aktualizacja statusu – Nowe środki, nowe raporty i najważniejsze informacje: Le Figaro Ocenia najnowsze wydarzenia związane z pandemią Covid-19 na całym świecie.

Wystąpienie Emmanuela Macrona na temat złagodzenia ograniczeń w obliczu COVID-19 jest z niecierpliwością wyczekiwane w piątek 30 kwietnia. W międzyczasie Indie pogrążają się w najgłębszym kryzysie, a Joe Biden ze Stanów Zjednoczonych gratuluje sobie polityki szczepień.

 • Emmanuel Macron przedstawia w piątek perspektywy dekonstrukcji

W piątek weźmie udział prezydent Francji Emmanuel Macron „Oczekiwania” z „Stopniowe wyjście»Środki ograniczające nałożone na Covid-19.

Premier Jean Castex potwierdził, że ograniczenia ruchu zostaną zniesione 3 maja, a godzina policyjna powinna zakończyć się 2 czerwca, zgodnie z projektem ustawy o stanie wyjątkowym, który został rozpatrzony przez Radę Ministrów.

Zobacz też – COVID-19: W piątek Emmanuel Macron przedstawi „strategię stopniowego wyjścia” z ograniczeń zdrowotnych

 • Według Antoine’a Flahulta lato bez barier jest „mało prawdopodobne”

Według epidemiologa Antoine Flahalle, który go spotkał La Depeche du Midi, „Lato raczej nie będzie na tyle spokojne, że nie będziemy już potrzebować gestów barierowych i noszenia maski. ”. Profesor zdrowia publicznego na Uniwersytecie Genewskim wyjaśnia, że:Jeśli Francja przybędzie na początku lipca z czystą epidemią, zostanie osiągnięta redukcja, zarówno pod względem przypadków, jak i zgonów, wtedy lato może wyglądać trochę jak to, które widzieliśmy w 2020 roku, z bardzo niskim rozprzestrzenianiem się wirusa.». Jeszcze „Nie został jeszcze uzyskanyI ostrzega.

 • Szczepionki: Unia Europejska stanęła w obliczu kampanii oszczerstw w Moskwie i Pekinie

Rosja i Chiny rozpoczęły kampanie.zniekształcenieAby podważyć zaufanie do szczepionek, które Unia Europejska zatwierdziła w celu dostarczania własnych szczepionek, głosi raport opublikowany w środę przez jednostkę przeciwko dezinformacji europejskiej dyplomacji.

 • Biden chwali jeden z „największych sukcesów logistycznych” w historii Ameryki
READ  bezpośredni. Wojna na Ukrainie: Zełenski chwali „odwagę” swoich żołnierzy walczących pod Bachmutem

Prezydent Joe Biden oszacował środę Że plan szczepień wprowadzony w Stanach Zjednoczonych przeciwko Covid-19 był „Jeden z największych sukcesów logistycznych. ” Z historii kraju.

Zobacz też – Reforma policji, opodatkowanie bogatych, szczepienia: o czym należy pamiętać z przemówienia Joe Bidena przed Kongresem

 • Ponad 200 tysięcy zabitych w Indiach

Oficjalne dane pokazały, że liczba zgonów spowodowanych wirusem Corona w Indiach przekroczyła w środę 200 000, a ponad 3645 zgonów po raz pierwszy zgłoszono w ciągu 24 godzin. To smutny rekord narodowy.

 • Ponad 50 milionów przypadków w Europie

Ponad 50 milionów ludzi zaraziło się Covid-19 w Europie od czasu pojawienia się wirusa w Chinach w grudniu 2019 r. – w tym ponad 1382 000 w ciągu ostatnich siedmiu dni – według danych AFP z raportów dostarczonych przez władze. Środa.

 • La Scala w Mediolanie znajduje swoich fanów

Prestiżowy teatr La Scala w Mediolanie w północnych Włoszech ogłosił w środę, że zostanie ponownie otwarty dla 500-osobowej widowni, która będzie mogła uczestniczyć w trzech koncertach w maju.

 • Naukowcy bronią odmowy Brazylii na import rosyjskiej szczepionki

Naukowcy poparli decyzję władz brazylijskich o zakazie importu rosyjskiej szczepionki Sputnik V, ponieważ analizowane partie zawierały aktywną wersję wirusa przeziębienia.

Zobacz też – Sputnik V, Sinopharm: Czy rosyjskie i chińskie szczepionki są niebezpieczne?

 • BioNTech jest „pewny” wobec indyjskiej alternatywy

Szef laboratorium BioNTech, Ujur Shaheen, powiedział sobie: „niezawodnyO skuteczności jego szczepionki przeciwko indyjskiej alternatywie, która budzi niepokój.

READ  Historia specjalnego korespondenta Le Figaro
 • JO-2020: Niepewność co do obecności lokalnej publiczności

Organizatorzy Tokio 2020 przełożyli decyzję o obecności lub nieobecności krajowych kibiców na czerwiec, dodatkowy symbol niepewności, która wciąż towarzyszy przygotowaniom olimpijskim (23 lipca – 8 sierpnia) w środku pandemii.

 • NBA: 50000 $ grzywny dla Kevina Portera Jr. za odstępstwo od protokołu Covid

W środę NBA ukarało grzywną 50 000 $ (około 41 000 euro) gracza Houston Rockets, Kevina Portera Jr., za złamanie protokołu Covid-19 w lidze poprzez udanie się, według niektórych mediów, do klubu ze striptizem.

 • Ponad 3,13 miliona zabitych

Według raportu AFP z oficjalnych źródeł w środę w południe pandemia zabiła co najmniej 3137725 osób na całym świecie od grudnia 2019 roku.

Stany Zjednoczone mają najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych (574 297), następnie Brazylia (398 185), Meksyk (215 547), Indie (201 187) i Wielka Brytania (127 451).

Wśród krajów najbardziej dotkniętych tym problemem są Węgry, które żałują największej liczby zgonów w porównaniu ze swoją populacją.