Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Premier Irlandii Północnej Arlene Foster ogłasza swoją rezygnację

Jego odejście pozostawiło pustkę na czele lokalnego rządu, podzielaną przez Republikanów od czasu porozumienia pokojowego, które zakończyło trzy dekady przemocy w 1998 roku..

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

W związku z napięciami spowodowanymi Brexitem w Irlandii Północnej szefowa samorządu, związkowiec Arlene Foster, ogłosiła swoją dymisję w środę 28 kwietnia. Bombowiec z jej partii zaatakował Partię Demokratyczno-Unionistów i zapowiedział opuszczenie prezydencji pod koniec maja, a następnie stanowisko szefowej samorządu pod koniec czerwca.

„Przyszłości związków zawodowych i Irlandii Północnej nie można znaleźć w podziale”.I ostrzegła w oświadczeniu telewizyjnym. Jego odejście pozostawiło pustkę na czele lokalnego rządu, podzielaną przez Republikanów od czasu porozumienia pokojowego, które zakończyło trzy dekady przemocy w 1998 roku..

Po długo opóźnionych negocjacjach w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Arlene Foster nie zdołała z gniewu zapobiec utworzeniu granicy celnej między Irlandią Północną a Wielką Bretanią. Zwolennik przynależności do Wielkiej Brytanii i gwałtownych zamieszek na początku kwietnia.

Podczas negocjacji w sprawie Brexitu rola króla w Demokratycznej Partii Unionistów w londyńskim parlamencie, gdzie zapewnił kruchą większość w rządzie Theresy May, wpłynęła na negocjacje z Brukselą, partią, która wzywała do wyraźnego i czystego podziału. Z Unią Europejską.

Ale po miażdżącym zwycięstwie konserwatystów Borisa Johnsona w wyborach parlamentarnych w 2019 roku, które zakończyły rolę Demokratycznej Partii Unionistów, Arlene Foster nie mogła zapobiec wprowadzeniu kontroli celnej między Irlandią Północną a Wielką Brytanią.

READ  Lwica w klatce śmiertelnie gryzie sześciolatka