Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy można nie nakładać masek na osoby zaszczepione?

W Stanach Zjednoczonych Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ogłosiło, że osoby, które zostały zaszczepione przeciwko Covid-19, nie muszą już nosić maski na zewnątrz. Czy ta decyzja jest prawidłowa?

To kolejny krok w kierunku powrotu do normalnego życia w Stanach Zjednoczonych. W związku ze szczepieniem w kraju, w którym ponad połowa dorosłej populacji otrzymała już co najmniej jedną dawkę szczepionki Covid-19, CDC zaktualizowało ją. Zalecenia W ten wtorek 27 kwietnia. Główna amerykańska Federalna Agencja Zdrowia Publicznego szacuje, że osoby, które zostały w pełni zaszczepione, mają wirusa Nie ma potrzeby noszenia maski na zewnątrzPod warunkiem, że nie są w tłumie.

„Jeśli jesteś w pełni zaszczepiony i chcesz wziąć udział w małym spotkaniu z osobami, które zostały zaszczepione i które nie są zaszczepione […] Pojawiają się dane naukowe […] Że możesz to zrobić całkowicie bezpiecznie, bez maski. „Jest to zalecenie, które do dziś dotyczy ponad 95 milionów Amerykanów, czyli ponad 29% populacji kraju.

Najwyższa Rada Zdrowia Publicznego nie zgadza się

Decyzja, która może wydawać się zaskakująca dla Francji, kiedy wiemy, że Najwyższa Rada Zdrowia Publicznego pozostaje ostrożna i zaleca, nawet osobom, które zostały zaszczepione, aby nadal nosiły maskę i przestrzegały wszystkich gestów barierowych. „Brakuje ustandaryzowanych naukowych dane o tym, że kiedy jestem prawidłowo zaszczepiony, nie mogę nadal nosić i przenosić wirusa. Dlatego ryzyko jest niskie, ale nie zerowe ”- wyjaśnia profesor Didier Lepeletier, współprzewodniczący stałej grupy roboczej Covid-19 w ramach HCSP, cytując France Inter.

Wideo – Dr Christian Rikia: „Ze względu na maski sto razy więcej osób chciałoby zobaczyć okulistę”

Dr Jerome Marty, lekarz ogólny i prezes Francuskiej Federacji Wolnej Medycyny (UFML), nie popiera HCSP i kwestionuje użyteczność tej procedury. „Od dawna mówi się, że noszenie maski na świeżym powietrzu, z wyjątkiem szczególnych przypadków, jest bezużyteczne. Zostało wprowadzone, ponieważ nie mogliśmy tak naprawdę narzucić jej w pewnych okolicznościach, a nie w innych. na początku kryzysu ludzie nie rozumieli używania maski i dlatego aby ją ułatwić, została nałożona wszędzie ”. Dlatego, jak mówi, Stany Zjednoczone podjęły słuszną decyzję, aby nie egzekwować go już na zewnątrz. „Bronię tego, że w chwilach życia, kiedy nie jesteśmy sobie osądzeni, nie nosimy maski … Wystarczy, że wchodzisz do budynków.”

READ  Rishi Sunak został dziś oficjalnie mianowany premierem

„Ryzyko zakażenia prawie nie istnieje”

Ponadto złagodzenie tego środka w Stanach Zjednoczonych wiąże się z wyższym odsetkiem zaszczepionej populacji. Podobnie jak w Izraelu, gdzie ponad połowa populacji jest w pełni zaszczepiona, Noszenie maski na zewnątrz nie jest już obowiązkowe. Jerome Marty wyjaśnia: „W przypadku osób zaszczepionych, jeśli mamy elementy, które wskazują, że fakt szczepienia zmniejsza fakt zakażenia, co pokazują ostatnie badania, nie jest konieczne noszenie maski”.

Według niego odbywa się to przede wszystkim poprzez komunikację: „Potrzebna jest dobra komunikacja rządu z rzeczywistym planem zdrowia publicznego, zrozumiałymi plakatami i regularnymi wyjaśnieniami w kanałach medialnych na temat korzyści z noszenia maski i warunków”.

Przeczytaj także >>> Covid-19: Jakie są zagrożenia związane z imprezą plenerową bez maski?

Ale to nie znaczy, że uważa, że ​​obowiązek noszenia maski na zewnątrz powinien zostać całkowicie zniesiony. „Kiedy ludzie nie robią nic poza mijaniem się na ulicy, nawet w komercyjnych arteriach, ryzyko zakażenia jest praktycznie zerowe. Z drugiej strony, gdy masz zgromadzenie ludzi, jak widzieliśmy w Boots Shumont, a ludzie krzyczą na siebie nawzajem bez maski jest to niezadowalające, tym bardziej w kraju takim jak Francja, w którym tylko 10% populacji jest w pełni zaszczepionych.

Te treści mogą Cię również zainteresować: