Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – dostępne 270 000 spotkań: Fischer gwarantuje „brak strat” szczepionek

Szczepionka: Alan Fishera „Nie ma odpadów”

Chociaż wydaje się, że setki tysięcy spotkań są dostępne online, Alan Fisher nie ma żadnych szczególnych obaw. „Jeśli spojrzymy na krzywe liczby spożytych dawek, biorąc pod uwagę (…), możemy wyraźnie zobaczyć, że sprawy postępują tak, jak powinny i że nie ma marnotrawstwa”, potwierdza „Mr. Vaccine” Władza wykonawcza w Europie 1.

„W marginalnym stopniu istnieje tak, jak ma to miejsce w każdym procesie ludzkim, ale stosowane są głównie dawki”.

„Tu i tam mogą znajdować się niewykorzystane okresy czasu lub dawki, a ja ich nie zmniejszam” – kontynuuje. „Osoby kierujące ośrodkami szczepień często mają listy oczekujących, być może w celu wybrania młodszych: w tym przypadku nie ma problemu. Ale w zasadzie musisz działać. Ustal priorytety i zakończ proces szczepień dla osób szczególnie narażonych”.

Alan Fisher wyklucza natychmiastowe rozszerzenie celów szczepień

Kryteria kwalifikowalności nie zmieniają się natychmiast. Podczas gdy debata otwiera się ponownie, w obliczu wielu dostępnych okresów szczepień, Alan Fisher mówi, że nie.

„Jeśli otworzymy je dla pierwszego, kto pierwszy, osoba priorytetowa nie zostanie zaszczepiona” – odpowiada „mistrz ds. Szczepionek” w Europejskim Władze Wykonawczej 1. „Priorytetem powinni być ci, którzy najbardziej tego potrzebują, ci, którzy mają więcej ryzyko choroby, hospitalizacji lub śmierci ”.

Aby uratować rok, profesjonaliści ślubni wolą mieć pozwolenie na zdrowie

Karta zdrowia pozwalająca na ślub i podróż? Taką ofertę mają usługodawcy z branży ślubnej, którzy negocjują warunki wznowienia działalności z rządem.

Melissa Humbert Ferrand, prezes Union of Solidarity Professionals, powiedziała AFP: „Konkretna karta zdrowia zostanie wykorzystana tylko raz, na przykład wesela, ceremonie, koncerty lub udział w targach). UPSE), który ma 55 000 organizatorów ślubów we Francji.

Po konsultacji z Ministerstwem Gospodarki i Finansów w celu rozważenia „planu naprawy sektora małżeńskiego”, sama UPSE oświadczyła, że ​​jest „bardzo przychylna” temu środkowi, „który pozwoliłby na wznowienie działalności, która została poważnie dotknięta przez drugi rok w wiersz – powiedział kierownik. Ten zwój pokazuje świadectwa szczepień lub negatywne wyniki testu PCR, tylko w celu „zabezpieczenia jednorazowego wydarzenia, takiego jak podróż lub ślub”.

READ  Oczekuje się, że kolejni zakładnicy zostaną uwolnieni w niedzielę, trzeciego dnia rozejmu

Oficjalnie przekroczył próg 200 000 zabitych w Indiach

Sytuacja zdrowotna w Indiach pozostaje katastrofalna: przekroczono próg 200 000 potwierdzonych zgonów spowodowanych przez Covid-19, ale liczba ta jest niewątpliwie niedoszacowana. Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że w kraju w sumie 20 187 osób zmarło na skutek epidemii.

W Indiach odnotowano łącznie 18 milionów infekcji, a 360 000 nowych przypadków odnotowano w ciągu ostatnich 24 godzin. Tylko w kwietniu dodano prawie sześć milionów nowych przypadków.

Kraj zostaje zmieciony przez ofiary fali epidemii o bezprecedensowym niebezpieczeństwie, do tego stopnia, że ​​w krematoriach kończy się drewno, aw miejscach, takich jak New Delhi, na parkingach pali się ciała. Międzynarodowa pomoc zaczęła napływać we wtorek.

W środę rano dostępnych jest ponad 250 000 miejsc na szczepienia

Czy powinniśmy otworzyć szczepienia dla wszystkich? Pytanie pojawia się w dyskusji, ponieważ w niektórych regionach jest tak wiele spotkań: w środę rano Vite Ma Dose wymienia prawie 250 000 dostępnych miejsc. Na przykład można umówić się na spotkanie w środowe popołudnie na Stade de France w Saint-Denis, gdzie otwarto centrum szczepień.

Pudełka na szczepienia będą dostępne w dniu 28 kwietnia 2021 r. W Centrum Szczepień w Stade de France w Saint-Denis (Seine-Saint-Denis). © DOCTOLIB

„W regionie takim jak nasz, gdzie epidemia jest na wysokim poziomie, a populacja jest mniejsza niż średnia krajowa, konieczne jest szybsze zwiększanie zakresu szczepień” – twierdzi Stefan Trucell, socjalistyczny prezydent Seine-Saint-Denis . „Bo inaczej oznacza to, że każdego dnia zespoły w ośrodku szczepień muszą włożyć wiele wysiłku, szukając osób z listy oczekujących”.

Odmiana indyjska została odkryta w „co najmniej 17 krajach”, według Światowej Organizacji Zdrowia

We wtorek Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła odkrycie tak zwanego indyjskiego wariantu koronawirusa, który jest podejrzewany o pogrążenie Indii w poważnym kryzysie zdrowotnym w „co najmniej 17 krajach”.

READ  Transmisja na żywo - Wojna na Ukrainie: Armia rosyjska przejmuje kontrolę nad nowymi obszarami na wschodzie i północnym wschodzie

Według Światowej Organizacji Zdrowia wariant B.1.617, lepiej znany jako wariant indyjski ze względu na jego pierwsze wystąpienie w Indiach, został wykryty w ponad 1200 sekwencjach genomu w „co najmniej 17 krajach”.

„Większość migawek przesłanych do bazy danych GISAID pochodzi z Indii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Singapuru” – podała Światowa Organizacja Zdrowia w swojej cotygodniowej aktualizacji epidemiologicznej.

W ostatnich dniach wariant ten został również zgłoszony w kilku krajach europejskich (Belgia, Szwajcaria, Grecja i Włochy). „Nie wykryto żadnego przypadku pochodzenia indyjskiego” w stolicy Francji, jednak minister zdrowia Olivier Ferrand potwierdził we wtorek.

Badanie wykazało, że pojedyncza dawka szczepionki Covid zmniejsza transmisję z gospodarstwa domowego o około 50%.

Badanie przeprowadzone przez Public Health Agency of England (PHE) pokazuje, że pojedyncza dawka szczepionki Pfizer lub AstraZeneca może zmniejszyć przenoszenie koronawirusa o prawie połowę w jednym domu, w którym ryzyko infekcji jest wysokie.

Osoby z wirusem trzy tygodnie po otrzymaniu dawki szczepionki są o 38% do 49% mniej prawdopodobne niż osoby, które nie zostały zaszczepione, aby przekazać wirusa członkom swojej rodziny, podało Public Health England w oświadczeniu.

Ten poziom ochrony, który obserwuje się czternastego dnia po szczepieniu, jest podobny niezależnie od wieku osoby szczepionej czy członków rodziny.

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock powiedział: „To wspaniała wiadomość. Dowiedzieliśmy się już, że szczepionki ratują życie, a niniejsze badanie, które jest najbardziej kompleksowe, jakie przeprowadzono w rzeczywistych warunkach, również pokazuje, że zmniejszają one przenoszenie tego śmiertelnego wirusa. „

Szpital wciąż jest pod presją, prawie 6000 pacjentów w prawdziwym życiu

Według danych opublikowanych przez Public Health France, liczba pacjentów z Covid-19 hospitalizowanych na oddziale intensywnej terapii spadła we wtorek poniżej 6000, poziomu, który rozwija się od około 15 dni.

READ  Dostęp do Foyer de l'Espérance jest zablokowany przez pracownika przebranego za niego

Liczba oddziałów intensywnej opieki medycznej (łączących resuscytację, intensywną terapię i ciągłe monitorowanie) osiągnęła 5943 osoby, w tym 484 nowych pacjentów przyjętych w ciągu ostatnich 24 godzin. Liczba niższa niż szczyt pierwszej fali w kwietniu 2020 r. (Około 7 tys.), Ale wyższa niż druga fala jesienią (4,9 tys.).

338 pacjentów zmarło w szpitalu z powodu Covid w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje łączną liczbę zgonów od początku epidemii do 103 632 zgonów.

Całkowita liczba pacjentów z COVID-19 w szpitalach wyniosła 30 281 we wtorek, w porównaniu do 30 596 w poniedziałek. W ciągu ostatnich 24 godzin do szpitala trafiło 2109 osób, w porównaniu do 1944 roku w ciągu ostatnich 24 godzin.

Pod koniec godziny policyjnej w czerwcu?

Po omówieniu przesłanki przesunięcia godziny policyjnej w poniedziałek, ponieważ „jest już siódma wcześnie”, Emmanuel Macron we wtorek rozmawiał z burmistrzami o możliwości jej zniesienia w czerwcu „jeśli to możliwe” – wynika z informacji zebranych przez BFMTV z. Uczestnicy tego spotkania.

Przewidziane przez Prezydenta RP całkowite zniesienie godziny policyjnej będzie również odpowiadało wielu etapom ponownego otwarcia: sklepom i obiektom kulturalnym.

Macron nadal przedstawia plan złomowania

Witam wszystkich i witam w nowej transmisji na żywo poświęconej ewolucji pandemii Covid-19. Emmanuel Macron nadal ustala harmonogram umorzenia długów. Po przedstawieniu pierwszych tropów w poniedziałek podczas wizyty w szkole w Melon (Seine-e-Marne), Prezydent Republiki wydał we wtorek nowe informacje podczas wywiadu z dziesięcioma burmistrzami.

Z naszych informacji wynika, że ​​Prezydent wskazał, że główne założenia planu demontażu zostaną zatwierdzone do końca tego tygodnia. Prezydent musi mówić „między końcem tygodnia a początkiem przyszłego tygodnia”. Ponadto ten plan stopniowego ponownego otwarcia będzie obowiązywał do lipca.