Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja / „The Orchid Player” (2023) Vidyi Narain

Recenzja / „The Orchid Player” (2023) Vidyi Narain

O swojej pierwszej powieści pt. gracz orchidei, Vidya Narain, V Kwiecień W sierpniu 2023 roku została podpisana oryginalna, pełna magii książka, umiejętnie łącząca życie Sylvaina, tego, który opowiada i odkrywa swoje wątpliwości, z szaloną historią tropikalnych storczyków, bogatych w ponad 25 000 gatunków, z których najstarszy datuje się na wstecz ponad osiemdziesiąt milionów lat. Oceń i wyraź swoją opinię na temat książki.

Odrodzenie storczyków: poszukiwanie nowej ścieżki

Przy największej okazji Sylvain Ocom.rchideist. Hoduje, pielęgnuje i pomaga produkować lub tworzyć te wspaniałe kwiaty, którymi są storczyki. Rozpoczynając książkę, głęboko się nad tym zastanawia. Przez piętnaście lat bez przerwy całkowicie oddał się swojemu zawodowi, zgodnie z zaleceniami lekarza ortopedy „Masz objawy wypadku drogowego” Topór spada. Musi przerwać tę wyczerpującą pracę. Skończyłem, „Nie ma nowych, rzadszych i piękniejszych gatunków, nie ma nowych klientów, nie ma lepszych obrotów i nie ma podwyżki wynagrodzeń”.

Tylko jedna perspektywa; Znalezienie kupca takiego jak Yannick, jedynego właściciela firmy, który nauczył go wszystkiego, co wiedział o swoim zawodzie i dał mu swój sklep, „Ukryty pomiędzy ogrodem Pałacu Królewskiego, Komedią Française i Placem Triumfalnym. »

Jego jedyną troską był teraz sukces w sukcesji. Syn arystokraty z lotaryńskiej rodziny o bogatej przeszłości przemysłowej i licznych obowiązkach rządowych, musi ponieść decyzję ojca, który odrzucił styl życia wpojony mu przez przodków, odrzucając… „Wytrwale ucz się języka wzrostu, fuzji i przejęć. » Drzwi do rodzinnego zamku są teraz na stałe zamknięte przed tym synem-renegatem i jego potomkami.

Prawdziwa eksplozja w życiu Sylvaina następuje, gdy kończy on trzynaście lat wraz ze zniknięciem ojca, za którego czuje się odpowiedzialny. Brutalnie amputując ojcowskie korzenie, sprawi, że z jego imienia znikną lśniące cząstki jego przodków. Dzięki miłości matki i nieoczekiwanemu spotkaniu ze storczykami narodził się na nowo.

Storczyki: między tradycją a globalizacją

Chętni do generowania zysków amerykańscy i holenderscy giganci finansowi, tacy jak gigant Ter Lac czy Chińczycy, budują gigantyczne szklarnie pozbawione człowieczeństwa, bez miłości do roślin i pracowników. Tak więc w Gwatemali, gdzie nie ma żadnego pracownika z Gwatemali, w pełni zautomatyzowane przestrzenie są zarządzane z Holandii na potrzeby produkcji Falenopsis Która od kilkudziesięciu lat zalewa świat najniższymi cenami. Daleko mu do zawodubogaty, To z „Warsztaty z klonowania i zapłodnienia in vitro” Było to również praktykowane do 1995 roku przez rodziny Vachero i Lecovelle, światowej sławy firmę mającą ponad sto lat i mającą siedzibę w Poissy-Saint-Léger, nazywaną „ Stolica sadów owocowych.

Dziś mają „Wprowadzenie nowych odmian” Utrwalanie przekazywania wartości rodzinnych, podczas gdy globalizacja kontynuuje haniebne niszczenie zasobów naturalnych i ludzi w imię postępu społecznego. Od Charlesa Darwina po Williama Catleya, poprzez Williama Swensona, Pierre’a Poivre’a, czy ostatnio Guerlaina ze swoimi współpracownikami. Cesarska orchidea (które istnieją wyłącznie dzięki marketingowi) i wszystkie odegrały rolę w historii tych zakładów.

Aby zwiększyć zainteresowanie książką, Vidya Narain w kilku akapitach porusza tematykę tych, dość znanych, ludzi, którzy podróżowali po świecie w poszukiwaniu nowych gatunków, pomogli w ich spopularyzowaniu i często przy tym zarobili najwięcej.

Sylvain: Zapalony orchidea, który kultywuje miłość i harmonię

Sylvain, Scom.rchideist Entuzjastyczny, służący swoim najbardziej wymagającym klientom, dostosowany do ich najwymyślniejszych zachcianek, żyje w ich otoczeniu Paphiobidilum niviumVandas, Cymbidium, Cattleyas, Dendrobium, Oncidium, Cymbidium i wiele innych, o bardzo specjalnych kształtach, błyszczących lub ciemnych kolorach, dla niektórych pachnących.

Dorastał w Terre Lac „O polskim techno” Na tej podstawie „Kwiaty rosną szybciej w muzyce, ponieważ są wrażliwe na wibracje” Nie ma nic podobnego w domu, w jego małym studiu poświęconym jego osobistej kolekcji składającej się z czterystu osób, która pewnego dnia będzie wspaniałym prezentem dla jego matki mieszkającej na Reunion. Decyzja w formie przerwy, aby lepiej się rozwijać i wznosić się na nowe wyżyny z Emmanuelem.

ogłoszenie ?

Na zaledwie kilku stronach czytelnik przenosi się w czasie, do historii storczyków, w towarzystwie wielu osób nierozerwalnie związanych z tymi roślinami. Książka pełna łagodności, która w milczeniu potępia zło industrializacji i globalizacji. Ta inna książka, zwięzła, precyzyjna, wrażliwa, krytyczna, w której żałoba i transport są głównymi tematami, została napisana delikatnym i poetyckim piórem Vidyi Narain. Czytelnik może tylko docenić Gracz Orchidei.

Czytaj więcej :

  • Gracz OrchideiVidya Narain, Kwiecieńsierpień 2023, 144 strony, 18 euro
Antoine’a Courty’ego
Najnowsze artykuły napisane przez Antoine’a Cortiego (widzieć wszystko)

READ  Polskim przedsiębiorcom przedstawiane są możliwości inwestycyjne w Maroku