Rafael Nadal pokonuje Daniila Miedwiediewa 6-3, 6-3 w półfinale Acapulco ATP 500 i zmierzy się z Cameronem Norrie w finale

Tym razem nie ma epickiej transformacji. Rafael Nadal pokonał Daniila Miedwiediewa, Jak w ostatnim finale Australian Open, w nocy z piątku na sobotę czasu francuskiego, czyli w warunkach wilgoci późnego wieczora w Meksyku. Ale człowiek z 21 singlowymi tytułami podczas Wielkiego Szlema nie musiał dokonać oszałamiającego powrotu w stylu Melbourne. Zdominuj półfinały ATP 500 w Acapulco z pewnością siebie pierwszego seta.

Gwarancja zdobycia tronu w rankingach ATP Odkąd Novak Djokovic przegrał z Jerrym Vesely, z czwartkowego ćwierćfinału w Dubaju Daniil Miedwiediew na początku meczu nawet nie rozegrał tej klasyfikacji. Z Nadalem wszedł do gry bardzo dobrze – podobnie jak podanie, które pozwoliło mu zagrać pierwszy mecz – 26-letni Rosjanin podwoił szacunki. Lekki skok w piątej połowie niczego nie zmienił: 6-3 w 47 minut.

ATP Acapulco

Wciąż spóźniony, wciąż wygrywający: Rublow pokonuje Hurkacza i awansuje do finału

11 godzin temu

Dwie grupy w przeciwieństwie

Cena drugiej rundy będzie taka sama. Ale Nadal poradziłby sobie w zupełnie inny sposób. Błąd znaleziony przez Miedwiediewa. W szczególności dziękuję za amortyzację, która była tak dobrze, często, a czasem nawet cudownie zmodyfikowana, że ​​futurystyczny świat N.1 przywrócił włosy bestii. Chociaż w pierwszym secie nie miał breakpointa, to w drugiej rundzie zdobył 11, w tym w tej samej grze 7. PROBLEM: Nie przerobił żadnego.

Nadal objął w posiadanie mecz z luksusem i bardzo wściekł się. To mocny pojedynek, który zbliżył się do tego, który rozegrano kilka tygodni temu w Australii, co w konsekwencji doprowadziło do sukcesu w ciągu dwóch godzin na Majorce (6-3, 6-3). U szczytu 35-latka rozpoczął sezon tak wspaniale, jak nigdy wcześniej: 14 zwycięstw, 0 przegranych. W najbliższą sobotę będzie szukał trzeciego tytułu w 2022 roku. W pierwszej połowie zmierzy się z Cameronem Nouri, który zdenerwował się ze Stefanosem Tsitsipasem (6-4, 6-4).

WTA Doha

Dziewiąte zwycięstwo i drugie z rzędu: paliwo Kontaveit i wyzwanie Świątek

14 godzin temu

ATP Dubaj

Vesli pokonuje Shapovalova po walce, która trwała ponad 3 godziny i dołącza do Rublowa w finale