Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rodzina Szrapatowa była sparaliżowana strachem

To najgorsza sytuacja, jaka może się przytrafić, niczego nie możemy kontrolować.” Yonathan Sherbatov obserwował to wszystko podczas swojej kariery w mieszanych sztukach walki, ale jeśli chodzi o samopoczucie jego młodszego brata Eliezera, który w piątek przebywa w więzieniu na Ukrainie Emotions przejąć.

Jego matka powiedziała, że ​​hokeista z Quebecu, który po rosyjskim bombardowaniu w środę wieczorem został zmuszony do schronienia się w hotelu, będzie w drodze do przeprowadzki. Anna Szczerbatow powiedziała autorowi tych linii, że w piątek jej 30-letni syn jechał pociągiem do Lwowa, niedaleko granicy z Polską i że tam na niego czeka konsulat Izraela. Towarzyszyć mu będzie trzech kolegów z drużyny HC Mariupol, formacja ukraińskiej Premier Hockey League, w której gra Szczerbatow.

Przez telefon, w piątkowe popołudnie, Jonathan dodał: „Graliśmy razem, walczyliśmy razem, robiliśmy wszystko razem. Jesteśmy bardzo blisko. Żona mnie niepokoiła, bo byłam gotowa jechać do Polski i czekać na nią. cokolwiek, co by go sprowadziło z powrotem.

Trzy lata starszy, Eliezer, „Yoni” jest smutny z powodu „nieznanej sytuacji”. Według niego liczy się każda sekunda, zwłaszcza że jego brat początkowo planował dotrzeć do stolicy Ukrainy, Kijowa, gdzie mógłby skorzystać ze wsparcia Ambasady Kanady.

Żona lewicy próbowała podobno skontaktować się z ambasadą telefonicznie, ale bezskutecznie.

zjednoczona rodzina

Szrapatow zawsze miał wspólną pasję: trening. Rodzina posiada dwie sale gimnastyczne w Montrealu i Laval, a trzej synowie Anny Szczerbatow – Boris, Jonathan i Eliezer – mimo upływu lat trzymali się bardzo blisko siebie. Sama Sherbatov od ponad 20 lat prowadzi szkołę hokejową, doradzając przyszłym gwiazdom, takim jak Anthony Duclair.

Wszyscy zostali z żoną Eliezera, byłego juniora z Montrealu i Drakara z Bay-Como, który dwa miesiące temu urodziła drugie dziecko pary. Sherbatov nie zdążył jeszcze przytulić swojego młodego syna.

READ  Bezpośrednie okienko transferowe: Buffon może przejść na emeryturę, Atletico odpowiada Joao Felixowi

– Jestem z nimi dopiero od godziny – powiedział Jonathan. Tuvia, najmłodsza, niosła w moich ramionach noworodka. Moje troje dzieci bawi się z najstarszym [d’Eliezer]. Staramy się ich wspierać. Moja żona jest z żoną. Ma złamane serce.

„Już nie wyjeżdżam. W ogóle nigdzie się nie wybieram. Zostaję z rodziną” – potwierdził Eliezer w czwartek, głęboko poruszony, gdy skontaktował się z QMI.

Jonathan wyjaśnił, że odbył też krótką rozmowę telefoniczną ze swoim bratem, ale ten chce oszczędzać baterię. Przypomnijmy, że Eliezer musiał opuścić swoje mieszkanie w Mariupolu, około sześćdziesięciu kilometrów od granicy z Rosją, od pierwszego ostrzału artyleryjskiego.

„Zostawił tam wszystko” – powiedział Szrapatow. Stało się to w nocy, ale wszyscy mówili, że nic się nie stało. […] Musiał grać w gry iw ogóle.

„Wiem, że mój syn wraca do domu. Mam nadzieję, że tak” – dodała.