Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francuscy szermierze biorą udział w zawodach w Rosji

Po sankcjach gospodarczych, militarnych i sportowych. Minister sportu Roxana Marasinho zwróciła się w piątek do francuskich władz sportowych, aby nie wysyłały do ​​Rosji żadnej drużyny ani sportowca. Ale szermierze francuskiej drużyny szermierzy wezmą w sobotę udział w międzynarodowych zawodach w Soczi.

Przybyli przed wybuchem działań wojennych. Załoga francuskiej drużyny szermierki jest już na południu Rosji na szpadę na Puchar Świata Kobiet w Soczi, która odbędzie się do niedzieli. Pomimo bojkotu ogłoszonego przez Ministra Sportu i Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który wezwał wszystkie międzynarodowe federacje do odwołania lub przeniesienia planowanych obecnie wydarzeń sportowych w Rosji, Francuzki wystartowały w Stół finałowy.

Kilka krajów, takich jak Stany Zjednoczone, Hiszpania, Polska i oczywiście Ukraina nie brało udziału w turnieju. Szermierze szwajcarscy i estońscy, część Niemców i Włochów od razu nie brali udziału w walkach i wycofali się. W wyścigu nadal biorą udział tylko zawodnicy z Korei, Japonii, Rumunii, Hongkongu, Francji i Rosji.

Podczas gdy Francuzi zostali poinstruowani, aby nie komunikować się, Francuska Federacja Szermierki (FFE) na razie milczy. Na ogrodzeniektóre jest forum informacyjnym na temat wiadomości o szermierce francuskiej i międzynarodowej, jednak nieporozumienie jest u szczytu.

Surfer pyta: „Wielu sportowców i federacji na całym świecie zdecydowało się nie jeździć już do Rosji… Francuski Związek Piłki Nożnej nie informuje o Soczi?” „Obecność naszych szermierzy jest naprawdę niesamowita. Nie wiem, co myśleć, ale ta obecność mnie niepokoi i pyta mnie” – powiedział inny.

Francuski zespół szermierzy, utknięty w oszałamiającej rywalizacji przerywanej kolejnymi porzuceniami, może również zostać zablokowany na wiele dni w Rosji, ponieważ przestrzeń powietrzna Soczi jest tymczasowo zamknięta.

READ  Na żywo, Francja – Nowa Zelandia: The Blues dominują nad All Blacks w meczu otwarcia