Puchar Świata w Interselvie / Genialny dublet dla Lee Bleu: Justin Brisaz-Boucher pokonał Julię Simon

Cocorico w Antholz-Anterselva. Justin Brisaz-Boucher podpisała swoje trzecie zwycięstwo w karierze w biegu indywidualnym na 15 km we włoskim kurorcie. To więcej niż indywidualne zwycięstwo niebieskiej drużyny tej zimy, to podwojenie tricolorowego klanu, który świętował w piątek, odkąd Julia Simone zajęła drugie miejsce z czasem 51 sekund. Za duetem Club des Sports des Saisies, Szwedka Mona Brorsson zajmuje podium z czasem 1’37”.

Intersylva

Przed meczami Jacqueline wzrusza ramionami w ostatni weekend

3 godziny temu

Pod nieobecność lidera Pucharu Świata Marty Olspo Roycelanda i sióstr Auberge, które skoncentrowały się na przygotowaniach do olimpiady, trzeba było zagrać klapsa. Francuzi w pełni to wykorzystali. Ale jeśli Braisaz-Bouchet osiąga swój pierwszy sukces dwa lata temu, to przede wszystkim dzięki jego niemal perfekcyjnym wyścigom. Oprócz najlepszego czasu na nartach, co jest jej nawykiem, Hab może pochwalić się, że była najcelniejszą strzelanką, do czego nie jest zbyt przyzwyczajona. Nikt nie zrobił lepiej niż 19/20.

W tych warunkach nikt nie mógł jej pokonać. Może z wyjątkiem Szymona. Miała 13 sekund przewagi nad Braisaz-Bouchet, zanim oddała ostatni strzał, popełniając drugi i ostatni faul tego dnia (18/20). Tym samym Simon spada zimą na czwarte podium i wielokrotnie zajmuje drugie miejsce. Savoyardan – autor pierwszego francuskiego dubletu od czasu zwycięstwa Marie Doreen Hebert nad Anis Bescond nad singlami światowymi Oslo 2016 – jest już w pudełku. Był to 5 grudnia 2019 roku. Data ostatniego zwycięstwa Justina Brisaza-Bouchera w Östersund już nad singlem. Tego dnia Julia Simone była na trzecim miejscu.

Globus Davidovej

To było ostatnie 15 km sezonu zimowego, przynajmniej jeśli chodzi o Puchar Świata. Marketa Davidova zdobyła pierwszą nagrodę w Östersund. Czech tym razem zajął szóste miejsce. Wynik na tyle mocny, że w wieku 25 lat mógł wygrać pierwszą małą piłkę w karierze. Godna nagroda dla panującego mistrza świata w dyscyplinie.

READ  14 miesięcy przed igrzyskami Denis Gargod nie został powołany do reprezentacji Francji

Ośmiu zawodników strzelało w proporcji 19/20, co było najlepszym wynikiem dnia. Justin Brisaz-Boucher nie jest jedyną Francuzką na tej liście. Neofitka Paula Potet, która startowała na swoich pierwszych 15 km, również jest częścią tego. Wspaniały występ. Ale to tylko przyniosło mu mały punkt, błąd jego 83. czasu na łyżwach (+5’05”). Tak więc córka Veronique Claudel zajęła 40. miejsce. Anis Chevalier Boucher wolał zignorować igrzyska olimpijskie. Chloé Chevalier zajęła imponujące 17. miejsce z wynikiem wynoszącym 17/20 Niech żyje Anis Biscond za Wenecją (pozycje 13/20 i 77.) Sobotnia sztafeta i start niedzielnego kolektywu będą dla niej okazją do lepszego wyjazdu do Pekinu.