Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hiszpania przechodzi do półfinału, Szwecja kontynuuje

Hiszpania dokonała poważnego wyboru do półfinału mistrzostw Europy w piłce ręcznej po pokonaniu Rosji w piątek (25-26) w drugim spotkaniu rundy głównej, w dniu, w którym Szwecja również zdominowała Polskę.

Będący już zwycięzcą dzień przed Niemcami, panujący Hiszpanie odnieśli krótkie, ale ważne zwycięstwo w szaleńczym meczu finałowym w Bratysławie. Kiedy Hiszpanie myśleli, że mogą świętować swoje zwycięstwo, sędziowie wykorzystali wideo, aby oddać Rosjanom rzut z 7 metrów. Ale Igor Soroka trafił w słupek.

Podopieczni Jordiego Ribery z 6 punktami są wygodnie w czołówce grupy B (dwóch z nich zostało nagrodzonych, ponieważ zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie w rundzie eliminacyjnej, przyp. red.). Rosjanie odnieśli drugą porażkę z rzędu i wygląda na to, że poszli słabo, odkąd Szwecja, która pokonała ich w czwartek, zdominowała Polskę od początku do końca (28-18).

Wreszcie Niemcy wciąż mają wiele przypadków Covid, przegrywając ponownie 28:23 z Norwegią, która ma cztery punkty. W tej rundzie głównej dwa najlepsze narody z obu grup awansują do półfinałów w przyszłym tygodniu.

W sobotę Francja i Dania, zwycięzcy pierwszego meczu, również mogą zbliżyć się do ostatniej czwórki, jeśli pokonają Islandię (18:00) i Chorwację (20:30). Na ostatnim plakacie pokazane zostaną Czarnogóra (2 punkty) i Holandia (0 punktów).

READ  „To nie do zniesienia” – wykpiwany wyczyn YB