Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przyspieszenie szczepień daje nadzieję na „spokojne” lato

Czy strona Covid-19 może zacząć się przewracać we Francji tego lata? Ten scenariusz, który kilka tygodni temu wydawał się bardzo mało prawdopodobny, kiedy wirus rozprzestrzeniał się znacznie powyżej progów alarmowych w wielu oddziałach, jest teraz w zasięgu ręki. Wraz z przyspieszeniem szczepień i nadejściem słonecznych dni zapadalność na chorobę spadła z niecałych 226 przypadków na 100 000 mieszkańców 29 kwietnia, w dniu ogłoszenia kalendarza. Demontaż, do 120 w dniu 19 maja, data ponownego otwarcia tarasów, kin, muzeów i sklepów.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Covid-19: Kiedy możemy zdjąć maskę z zewnątrz?

Jeśli trend się potwierdzi, przyjęcia do szpitala dla Covid-19 mogą ustabilizować się na bardzo niskim poziomie w okresie letnim, zgodnie z wiadomościami. Modele z Instytutu PasteuraOpublikowano w sobotę 22 maja. „Wśród różnych scenariuszy, które zostały zbadane, nie ma już scenariusza z falą podobną do trzeciej fali, nawet jeśli nadal będziemy monitorować do 1000 przyjęć do szpitala dziennie w okresie letnim w niektórych scenariuszach”., Odnosząc się do Simona Cochemsa, członka Rady Naukowej, która kieruje tą pracą. „Możemy mieć nadzieję na spokojne lato, zwłaszcza jeśli uda nam się ograniczyć zanieczyszczenie przez kilka kolejnych tygodni i zaszczepić na bardzo dużą skalę”., Pomyślał, dzwoniąc do ’Zdrowie psychiczne’, W kontekście wciąż jednak niepewnym.

Wątpienie

Pierwsze scenariusze zniesienia środków hamowania, opublikowane 26 kwietnia, ukazały bardziej „pesymistyczny” obraz, z możliwością czwartej fali. „Kiedy robimy prognozę miesięczną, niewielka zmiana parametrów może mieć duży wpływ”.Simon Cochems wyjaśnia. „Mamy siedem do dziesięciu dni przed spadkiem liczby hospitalizacji, którego spodziewaliśmy się pod koniec kwietnia. Wskazuje to, że w obecnym okresie jest kolejne dziesięć dni spadku i to jest ważne”. Projektant modelu definiuje to, mając nadzieję, że ta dynamika będzie kontynuowana „Jeszcze przez kilka tygodni”.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Covid-19: Spadek wskaźników epidemii we Francji skłania pracowników służby zdrowia do nieufności wobec optymizmu
READ  przestrzeń. Najcięższa gwiazda we wszechświecie nie waży tyle, ile wcześniej szacowano

Wszystko będzie zależało od efektu demontażu Jego skutki można odczuć już teraz lub dopiero od 9 czerwca, kiedy obowiązuje godzina policyjna od 21:00 do 23:00 i ponowne otwieranie restauracji. Biorąc pod uwagę czas między zanieczyszczeniem a regeneracją, trzeba będzie poczekać do początku czerwca, aby wykryć pierwszy znak i dowiedzieć się, którą trasę kroczy Francja.

Masz 52,21% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest tylko dla abonentów.