Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uczniowie z Reunion rozmawiają z francuskim astronautą Thomasem Bisque

Uczucie startu, spacerów kosmicznych i codziennego życia na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej lub nawet z powrotem na Ziemię, dzieci z Saint-Leu Central School pozwalają im rozmawiać przez niecałe 10 minut. Niezwykła chwila dla tych dzieci.

Planowanych jest trzydzieści kontaktów z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, w tym dziesięć we Francji. Więc z Reunion jest jedyny za granicą. Dokonano tego za pomocą wideokonferencji za pośrednictwem amatorskiej stacji radiowej w RPA oraz z pomocą Reunion des RadioAmateurs, kiedy ISS krążyła nad Johannesburgiem.

Obejrzyj relację z Réunion La 1ère:

Spotkanie Thomasa Pesqueta z uczniami Saint Leo

Około godziny 15:00 dzieci z Reunion mogły zadać swoje pytania bezpośrednio Francuzom. Piętnaście pytań dotyczących jego kariery, doświadczenia lub uczuć.


© Sophie Pearson

Alex jako pierwszy porozmawiał z Thomasem Pesquetem i zapytał go: „ Dlaczego warto zostać astronautą? Jego odpowiedź: Chciałem zobaczyć Ziemię z góry, chciałem latać i chciałem wykonywać pożyteczny zawód, dlatego zostałem astronautą.

Śledź rozmowę na wideo, zaczynając o 3:00:30.

Życie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Jak tym razem wystartował, jakie były wrażenia podczas spacerów kosmicznych, jakie były warunki życia na stacji kosmicznej, uczniowie szukali wielu szczegółów na temat codziennego życia astronauty.

Podczas tych sześciu minut dyskusji Thomas Pescet chętnie podarował się grze, ćwiczeniu, które wypróbował już podczas swojej poprzedniej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2016 roku.

W szczególności powiedział im, że zabrał ze sobą koszulkę do rugby, sport, który kochał, koszykówkę, książki i pamiątki. Jego saksofon, zrobiony w 2016 roku, czekał na niego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Thomas Pesquet, kapitan Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Tym razem Francuz jest kapitanem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Praca wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Dlatego Thomas Pescet wyjaśnił Damienowi, autorowi pytania, że ​​powinien naprawdę martwić się o dobry postęp dla wszystkich mieszkańców stacji, a nie tylko zarządzać swoim osobistym harmonogramem.

„Trzeba wlać olej do przekładni, aby czasami nadać rytm i ton naszej pracy, zwłaszcza jeśli jest jakiś problem. Jeśli mamy problem, to lider będzie podejmował decyzje, których potrzebują. ”.

Thomas Pescet, francuski astronauta