Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19 w Pirenejach Atlantyckich: wskaźnik zakażeń rośnie

Częstość występowania Covid-19 w Pirenejach Atlantyckich wynosiła 77,4 pozytywnych przypadków na 100 000 mieszkańców od 20 maja. ostatnie. on jest Skok o ponad 10 punktów w porównaniu do średniej z poprzedniego dnia, 19 maja (66,5). Z pewnością nasza sekcja pozostaje na dole tabeli krążenia wirusów (19 najniższych średnich we Francji kontynentalnejAle krzywa nie porusza się we właściwym kierunku.

Jednak jest Częściowo można to wyjaśnić w masowych testach przeprowadzonych w tym samym okresie: 5361 testów przeprowadzono 20 maja, To jest Prawie 2000 więcej niż poprzedniego dnia, Który jest na przykład praktycznie taki sam jak Oise.

Żadnej nowej śmierci

W naszych szpitalach jest również dwóch dodatkowych pacjentów W sumie 82 osób jest obecnie hospitalizowanych (w tym jedna w „tradycyjnym” szpitalu), w tym 11 na oddziale intensywnej terapii (+1 również).

Nie ma nowych zgonów, które musimy potępić w niedzielę. W sumie 472 zgonów związanych z Covid-19 miało miejsce w szpitalach w Pirenejach Atlantyckich od początku epidemii.

Szczepienia trwają: 41,2% ogólnej populacji Pirenejów Atlantique otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki 22 maja.

READ  „Musimy komunikować się z pacjentami wszelkimi środkami”.