Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczepionka przeciwko Covid-19: Po zakrzepach krwi obserwowano problemy z sercem u młodych pacjentów

Szczepionka przeciwko Covid-19: Po zakrzepach krwi obserwowano problemy z sercem u młodych pacjentów

Zaktualizowano 24.05.2021 o 08:08

Opublikowano 5/24/2021 07:45


W Stanach Zjednoczonych zaobserwowano pewne przypadki problemów z sercem u młodych mężczyzn zaszczepionych informacyjnym RNA.
Obrazy CT

Szczepionka przeciwko Covid-19: Po zakrzepach krwi obserwowano problemy z sercem u młodych pacjentów


24.05 o 07:45

Zaktualizowano 24/05 o 08:08

Bardzo rzadkie przypadki problemów z sercem u nastolatków lub młodych dorosłych zaszczepionych przeciwko Covid-19 zostały zgłoszone w tym tygodniu przez amerykańskie władze ds. Zdrowia, bez powiązania z obecnie identyfikowaną szczepionką.

Doniesienia o zapaleniu mięśnia sercowego, zapaleniu mięśnia sercowego, znaleziono u osób, które otrzymały szczepionkę informacyjną RNA, taką jak ta opracowana przez Pfizer / BioNTech lub Moderna, według Centers for Disease Prevention and Control, wiodącej agencji federalnej. Zdrowie publiczne w kraju.

„Relatywnie kilka” Zgłoszonych przypadków

Wyjaśnili, że większość z tych raportów „wydawała się łagodna”, mówiąc, że monitorują sytuację. Według Centers for Disease Control and Prevention, które nie określiły dokładnej liczby lub wieku zakażonych, zgłoszono „stosunkowo niewiele” przypadków.

Odkryto go głównie w „Młodzież i młodzież”, w Następne cztery dni Iniekcja.

To jest zapalenie mięśnia sercowego, które występuje często Po drugiej dawceDotyczy to bardziej mężczyzn niż kobiet.

Według władz zdrowotnych liczba obecnie zgłaszanych przypadków zapalenia mięśnia sercowego nie przekracza normalnego zakresu dla osób w tej grupie wiekowej.

Pod koniec kwietnia we Francji wykryto pięć przypadków zapalenia mięśnia sercowego u osób, które otrzymały szczepionkę Pfizer-BioNTech przeciwko Covid, ale ponownie nie udowodniono związku ze wstrzyknięciem.


READ  Znak ostrzegawczy demencji: Uważaj na obniżone napięcie mięśniowe, może się to zdarzyć każdemu, nikt nie jest na to odporny