Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chiny zatankowały stację kosmiczną wraz z wystrzeleniem Tianzhou-2

Księżyc, Mars i loty załogowe. Chiny są na wszystkich „frontach kosmicznych”. Następnym spotkaniem będzie wystrzelenie statku towarowego Tianzhou-2, który wyposaży chińską stację kosmiczną, aby przewieźć ładunek dla załogi trzech astronautów spodziewanych w czerwcu. Uruchomienie zaplanowano na dzisiejszą noc około godziny 19:00.

Niecały miesiąc po uruchomieniu Tianhe, pierwszego z nich Chińska stacja kosmicznaChiny przygotowują się do dostarczenia i dostawy kilkuset sztuk Kilogramy Transport i sprzęt wszelkiego rodzaju. Zostanie zatankowany przez 6,5-tonowy kosmiczny statek towarowy Tianzhou-2, który zostanie zwodowany do 7 marca. Będzie to trzeci lot od momentu wejścia do służby w 2016 r. Został zwodowany wczoraj w nocy, a jego start był opóźniony. w tym zakresie. wieczór.

Tianzhou-2 powinien zadokować z jednostką Tianhe na czas Trwanie Że osoby kierujące misją nie zgłosiły, ale ma tam zostać kilka miesięcy. Podczas tej misji Tianzhou-2 będzie zasilać stację kosmiczną, która obecnie ma jedną jednostkę, podczas niezależnych manewrów tankowania, zgodnie z China Academy of Launch Technology. Dostarcza również niezbędny sprzęt dla pierwszych mieszkańców stacji do życia i pracy, a także wszystkie materiały eksploatacyjne i niezbędne produkty potrzebne trzem astronautom, którzy muszą dołączyć do stacji w czerwcu, aby pozostać tam przez około trzy miesiące. Zawiera również system oczyszczania i regeneracji moczu, który został uznany za wysoce skuteczny.

Dwa loty załogowe w czerwcu i wrześniu 2021 r

Jeśli dokowanie przebiegnie pomyślnie, a testy operacyjne okażą się rozstrzygające, trzej astronauci dołączą do stacji w czerwcu na pokładzie Shenzhou-12 na kilka miesięcy. Do ich głównych zadań będzie należała obsługa i sprawdzanie poprawności działania wszystkich systemów, w tym podtrzymywania życia. We wrześniu w Tianzhou zostanie zwodowany nowy statek towarowy, a w przyszłym miesiącu nowa załoga astronautów (Shenzhou-13).

Chiny budują nową stację kosmiczną wokół Ziemi

Artykuł autorstwa Remy Decor Opublikowano 02.05.2021

Chiny chcą się ustabilizować Księżyc A wysyłanie ludzi na Marsa, wkrótce zostanie zapamiętane w dobrej pamięci Amerykanów. W czwartek wystrzelona zostanie pierwsza jednostka przyszłej stacji kosmicznej, umacniając jej pozycję jako trzeciej siły kosmicznej w ludzkich lotach kosmicznych.

READ  Zakażenie Covid: okres inkubacji, zanim pojawią się objawy?

W czwartek, 29 kwietnia, Chiny mają uruchomić Tianhe („Niebiańska harmonia”), pierwszy przyszły moduł Stacja Kosmiczna Chiński. Wyrzutnia Long March 5B z Tianhé na pokładzie została zainstalowana na wyrzutni w bazie startowej Wenchang na wyspie Hainan.

Ważący 20 ton Tianhe jest centralną częścią tej stacji. Będzie używany do sterowania nawigacją stacji (korekta toru, pozycja itp.) Oraz różnymi wysokościami kompleksu orbitalnego. Ma 16,6 m długości i 4,2 m średnicy i będzie służyć jako przestrzeń życiowa dla chińskich astronautów. Stacja ta miała trzyosobową załogę astronauci I utrzymuje się do 6 miesięcy. Dołączy do niego pierwsza załoga podczas Shenzhou-12, który ma zostać zwodowany 10 czerwca. Będzie to pierwszy lot załogowy od tego czasu Shenzhou-11 To wydarzyło się w 2016 roku! Załoga ta będzie się składać z astronautów Ni Hai Sheng – którego trzeci lot będzie – oraz Deng Qingmin i Yi Guangfu, którzy po raz pierwszy polecą w kosmos.

Ta roślina o wadze około 66 ton musi zawierać co najmniej 3 jednostki. za teleskop Można porównać do obszaru o średnicy 2 m Hubble, Który ma nieco większe (2,40 m) lustro, jest również planowane. Odlecisz ze stacji i zadokujesz tam do operacji konserwacja. Jego uruchomienie planowane jest na 2024 r.

Zakład został zmontowany w ciągu zaledwie dwóch lat

Początkowo wydanie tego pierwszego egzemplarza planowano na 2018 rok. Jednak nie udało się Drugi lot kwalifikacyjny na Long March 5BTen jedyny chiński bombowiec zdolny do napędzania tak dużego ładunku zmusił przedstawicieli programu do odłożenia jego uruchomienia Budowa Z tej stacji. Odroczenie nie powinno wpływać na czas przyjęcia. Plik Chiny W rzeczywistości zdecydował się na zintensyfikowanie harmonogramu montażu w zaledwie dwa lata, aby zachować pierwotny cel ukończenia budowy do końca 2022 roku. Wyzwanie logistyczne nie będzie łatwym zadaniem, nawet dla potęgi przestrzeni w III. Świat.

READ  Hipotetyczne wzniesienie w czasie i przestrzeni piramidy Chufu

Philip Coy, autor i niezależny badacz, specjalizujący się w chińskim sektorze kosmicznym, ujawnia swój harmonogram montażu:

 • Organ centralny, 29 kwietnia 2021 r .;
 • Cargo Tianzhou-2, 20 maja 2021 r .;
 • Statek transportowy Shenzhou-12 10 czerwca 2021;
 • Tianzhou-3 wysłany we wrześniu 2021 roku;
 • Shenzhou-13, w październiku 2021 r .;
 • Tianzhou-4, marzec 2022 r .;
 • Shenzhou, 14 maja 2022 r .;
 • Laboratorium Wentiana, czerwiec 2022 r .;
 • Mengtian Laboratory, sierpień 2022 r .;
 • Tianzhou-5, w październiku 2022 r .;
 • Shenzhou-15 w listopadzie 2022 r. (Pierwsza pomoc z załogą Shenzhou-14).

Uruchomienie chińskiej stacji kosmicznej zostało opóźnione

Artykuł autorstwa Remy Decor opublikowany 18.09.2019

Chiny, które chciały obsługiwać swoją stację kosmiczną na początku 2020 r., Widzą, że ich ambicje zostały udaremnione przez wyrzutnię Long 5 marca, która została uziemiona po niepowodzeniu drugiego lotu testowego i jako jedyna jest w stanie nadawać. Orbita Ta stacja. Obecnie planowany jest powrót w podróż pod koniec roku. To opóźnienie w działaniu Długiego Marszu ma również negatywne konsekwencje dla innych chińskich programów kosmicznych.

Nie przyszła stacja Przestrzeń chińska Nabiera kształtu. Chińska agencja odpowiedzialna za loty załogowe (Załogowa Chińska Agencja Kosmiczna) Za chwilę rozpocznie budowę modelu lotu Jednostki Tianhe („Niebiańska Harmonia”), centralnego i głównego komponentu tej stacji kosmicznej. O masie 20 ton posłuży do sterowania nawigacją stacji (korekta kursu, pozycja itp.) Oraz różnymi jej służebnościami. Będzie to miejsce życia chińskich astronautów.

Początkowo jednostka ta miała zostać wystrzelona w 2018 roku i rozpocząć montaż na orbicie stacji 60-90 ton, która powinna mieć co najmniej trzy moduły i czwarty z teleskopem kosmicznym lecącym za tą stacją. Opóźnienie można wyjaśnić innym opóźnieniem, a mianowicie opóźnieniem Long March 5B, jedyną chińską platformą startową zdolną do napędzania tak dużego ładunku.

Chociaż jego dziewiczy lot zakończył się sukcesem w listopadzie 2016 r., Drugi wyjazd kwalifikacyjny, W lipcu 2017 roku awarię przypisywano usterce konstrukcyjnej pompy turbinowej silnika YF-77 w pierwszym etapie. Od tego czasu wyrzutnia jest instalowana na ziemi i powrót do lotu spodziewany jest najwyżej pod koniec roku. Niedostępność wyrzutni nie pozostaje bez konsekwencji dla całych sekcji chińskiego programu kosmicznego.

READ  AIDS przybiera w regionie alarmujące rozmiary – Guinéenews©

Długi 5 marca eksploduje chiński program kosmiczny

Według chińskich planów, jeśli bombowiec wróci do lotu, następny lot zostanie wykorzystany do umieszczenia statku kosmicznego Tianhe na orbicie, prawdopodobnie sześć miesięcy później. Może to oznaczać, że montaż stacji kosmicznej zakończy się do 2024 roku.

Podczas lotu ratunkowego Long March 5 przeniesie wersję bezzałogową z powrotem do Shenzhou, Chińska kapsuła załogowa. Przy udźwigu 7,8 tony Nowa generacja statków kosmicznych Będzie częściowo nadawał się do ponownego użycia, a maksymalna masa startowa wyniesie około 23 tony. W przeciwieństwie do Shenzhou, ten futurystyczny pojazd będzie modułowy, co oznacza, że ​​będzie miał pewną wszechstronność, dodając dodatkową jednostkę serwisową lub nawet większą, kompaktową kabinę, aby wykonywać misje, w szczególności poza niską orbitą. Cel Księżyca.

Działanie tego futurystycznego pojazdu zostało również opóźnione z powodu niedostępności Długiego 5 marca, co ma również konsekwencje dla chińskiego programu eksploracji Księżyca. Powinieneś wiedzieć, że misja polega na zwróceniu przykładowego księżyca Chang’e 5, Początkowo planowano na 2017 rok, ten operator miał zostać wysłany. Jeśli w tym roku wykluczone zostaną premiery, rok 2020 zapowiada się jako pracowity rok pod względem planowania wyrzutni wraz ze startem Tianhe, ale przede wszystkim pierwszym Misja na Marsa Chińczycy who Okno Strzelanie latem. Przegap to okno strzelaniny – będzie też używane przezKtóry – który, The NASA I Stany ZjednoczoneZjednoczone Emiraty Arabskie Aby rozpocząć swoją misję na Marsie – Chiny będą wtedy zmuszone odłożyć swoją 26-miesięczną misję!

Interesuje Cię to, co właśnie przeczytałeś?