Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA zrobiła zdjęcie lotnicze Curiosity wspinającej się na górę Merko na Marsie

Dla mnie Laboratorium Księżycowe i Planetarne Na Uniwersytecie Arizony łazik Mars Exploration Orbiter (MRO) wykonał wspaniałe zdjęcie łazika Curiosity wspinającego się na górę Merko, balkon w pobliżu Centrum Krateru Gale. MRO wykonało zdjęcie 18 kwietnia za pomocą swojego narzędzia Highrise (Eksperyment naukowy w obrazowaniu w wysokiej rozdzielczości), który może wykryć małe obiekty, takie jak stół kuchenny. Tak więc, zgodnie z opisem fotograficznym zespołu HiRISE, nawet na wysokości około 268 kilometrów łazik Curiosity wielkości pojazdu był wyraźnie widoczny.

Od 2014 roku Ciekawość Wspinaj się na Mount Sharp, na wysokość 4,8 kilometra, centralny szczyt w kraterze Gale. Jego misją było przeszukanie Czerwonej Planety pod kątem przeszłych oznak życia drobnoustrojów. Na początku marca Curiosity zaczyna zbliżać się do Mont Mercou, które swoją nazwę zawdzięcza francuskiej górze, poinformował Insider.

Przeczytaj także – NASA utrzymuje plany załogowych lotów na Marsa

W ciągu pierwszych dwóch lat na Marsie Curiosity potwierdził, że krater Gale to jezioro pełne składników chemicznych, które podtrzymują życie. Od tego czasu Curiosity odkrył materię organiczną, A. Wąchać Tajemniczy wzrost poziomu metanu w atmosferze Marsa odkrył na to dowody Małe patelnie na sól Pozostał na Marsie Po wyschnięciu. Ciekawość prawdopodobnie ujawni więcej tajemnic dotyczących przeszłości Marsa podczas eksploracji (…)

(…) Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej

Ogromna wieża blockchain, w której mieści się największe na świecie muzeum NFT w Nowym Jorku
Elon Musk ogłosił wezwanie do zgłaszania pomysłów na ulepszenie Dogecoin
Naukowcy częściowo ponownie widzieli ślepca
Niemcy zezwolą na poruszanie się po drogach autonomicznymi pojazdami do 2022 roku
Elon Musk spotkał się z górnikami bitcoinów, aby spróbować uczynić kryptowalutę bardziej ekologiczną