Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid: Prognoza Instytutu Pasteura na to lato to „sprzyjające warunki” w 2021 roku

Przez Laurent P., Alexandre G. Opublikowano 25 maja 2021 10:41 Zaktualizowano 25 maja 2021 12:15

Jak może rozwinąć się epidemia Covid tego lata? Pytanie, na które stara się odpowiedzieć Instytut Pasteura i ujawnia w poniedziałek 24 maja 2021 r. Prognozę na lato tego lata. przyspieszenie szczepień. Aby uniknąć czwartej fali lub wznowienia epidemii, należy spełnić określone warunki.

jakEpidemia tego lata ? Pytanie, które dręczy wielu Francuzów i innychInstytut Pastor Próbuję odpowiedzieć. Wielu z niego Oczekiwania Ujawniono to w poniedziałek 24 maja 2021 r. Jest to szczególnie widoczne:Jeśli nam się uda Utrzymanie obecnego tempa redukcji infekcji i hospitalizacji Do 9 czerwca z zachowaniem lub Zwiększyć wskaźnik szczepień, Nie spodziewamy się znacznego odbicia tego lata w pandemii związanej z wariantem B.1.1.7 („brytyjski”) W warunkach cenzury, które zostały wprowadzone latem 2020 roku

Pod względem liczby w szpitalach Badacze Instytutu Szacuje się, że liczba hospitalizacji dziennych wzrosła z blisko 2000 do 700 w ciągu miesiąca. Plik Częstość występowania Zmniejszyła się również z ponad 350 do 130. Prawie codziennie podawano 500 000 dawek szczepionki, podczas gdy ta sama liczba wynosiła około 350 000 kilka tygodni temu.

Oczekiwania uwzględniające wiele czynników, takich jak wpływ obecnie stosowanych środków, tempo zbliżającego się demontażu, kontynuacja kampanii szczepień czy wpływ wariantu angielskiego na terytorium. „Te scenariusze nie są oczekiwaniamiChciał też wyjaśnićInstytut Pastor. I do dalszych działań:Opisane ścieżki zależą od przyjętych założeń; Jeśli założenia nie zostaną spełnione, obserwowana dynamika może różnić się od oczekiwańBadacze ostrzegli na początku dokumentu.

Wśród nich OczekiwaniaMniej optymistyczne scenariusze, takie jak te.Nie można wykluczyć powrotu epidemii tego lata ”., Ago Liczba hospitalizacji Wzrośnie do 9 czerwca. „Jeżeli spadek ustanie po drugiej fazie harmonogramu wznowienia 19 maja i wskaźniki transmisji zaczną ponownie rosnąć od tego dnia, sytuacja epidemiologiczna w okresie letnim jest bardziej niejednoznaczna.Naukowcy wyjaśniają. Aby wywołać kluczowy okres, między końcem maja a początkiem czerwca:Wielkość tego odbicia będzie szczególnie zależna od współczynników przenoszenia w drugiej połowie maja i czerwcu, wskaźnika szczepień oraz hipotez dotyczących wzrostu przenoszenia wariantu B.1.1.7.Kontynuowali to.

READ  Gigantyczna chmura pary unosząca się z księżyca Jowisza

Oczekiwania, które pozostają do zweryfikowania, orazInstytut Pastor Wolę uważać na różne wspomniane scenariusze. Bez wątpienia nuty nadziei:We wszystkich zbadanych scenariuszach zniesienie to pozostanie mniejsze niż trzecia fala ”.

Wróć do normalnego życia jesienią, zgodnie z oczekiwaniami

Czy Francja wkrótce doczeka się końca tunelu? Oczywiście zdaniem wielu badaczy i lekarzy, którzy na początku kwietnia szacowali Wróć do normalnego życia Wchodzić lato I jesień 2021 roku. Z bokuInstytut Pastor, Idziemy dalej, ujawniając badanieWtorek, 6 kwietnia, kilka możliwych scenariuszy wyjścia w zależności od kursu szczepionka. Ich oczekiwania są jasne: aby jesienią powrócić do normalności, należałoby osiągnąć bardzo wysoki wskaźnik szczepień.

Dlatego według modeliInstytut PastorJesienią zaszczepienie 90% osób w wieku powyżej 65 lat i 70% osób w wieku od 18 do 64 lat nie wystarczy do trwałego usunięcia gestów blokujących i środków sanitarnych jesienią. Winić go Zmienna języka angielskiego, Bardziej zaraźliwa, która według prognoz instytutu zwiększy R-0 do 4 tej jesieni, znacznie wyżej niż w szczytowym okresie. Pierwsza fala, W marcu 2020. To także wina A. Niski wskaźnik szczepieńDotyczy to tylko 20% Francuzów. Prognozy zakładające udokumentowanie codziennych hospitalizacji będą nadal przekraczać 1000 osób.

Nawet w optymistycznych scenariuszach obecne zamiary szczepień mogą nie pozwolić francuskiej populacji na pełne złagodzenie środków kontroli. Jeśli to możliwe, szczepienia dziecięce mogą pomóc w osiągnięciu tego celu.On tłumaczyInstytut Pastor. Z drugiej strony, pomimo tego scenariusza, mieszkanie w dzwonie z zamknięciem i godziną policyjną nie będzie już korzystne:Środki kontrolne powinny zostać utrzymane, a wskaźniki transmisji obniżone w populacji ogólnej o 15–27% w porównaniu z całkowitym scenariuszem uruchomienia. Dla porównania, w okresie blokady marzec-maj 2020 r. Stawki za transport spadły o 80%.Naukowcy kontynuują.

I związane z b Odporność grupowa ? Według instytutu możliwe jest osiągnięcie:Jeśli kampania szczepień dotyczy tylko populacji dorosłych, przy R0 = 4, ponad 90% dorosłych powinno zostać zaszczepionych w celu całkowitego złagodzenia środków kontrolnych, które należy wziąć pod uwagę.Uczeni wyjaśnili, a jeśli tak było Szczepionki Jest skuteczny i bezpieczny dla dzieci. Liczby te można przejrzeć poniżej:Szczepienie 60-69% osób w wieku 0-64 lat i 90% osób w wieku powyżej 65 lat„Osiągnąłby cel. Dlatego w wielkim interesie rządu jest to, że będzie musiał przekonać więcej ludzi o potrzebie szczepień.

READ  W Tuluzie kwitnie nowy przemysł kosmiczny