Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak gekon może nam pomóc w sprzątaniu

Aby pozbyć się kosmicznych śmieci zatykających orbitę Ziemi, naukowcy stworzyli automatyczne sprzęgło wyposażone w nieco specjalny klej. Lepki klej, ale nie lepki. Jak nogi gekona. Ten klip może pomóc wyczyścić przestrzeń.

Pod koniec 2020 roku poinformowała o tym Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Pytanie l Kosmiczne śmieci Zablokowanie orbity Ziemi jest powodem do niepokoju. Niezależnie od tego, czy są wielkości marmuru, czy czasami nawet większe, wszystkie stanowią zagrożenie dla pojazdu i załogi wysyłanych w kosmos. A więc promienie laserowe Śmieciarki satelitarne Albo chmury magnetyczne Pomysły, jak się go pozbyć Zwielokrotniać.

Wyobraź sobie naukowców z Uniwersytetu Stanforda (USA) prof Robot Potrafi trzymać się rzeczy. Zaleta: proces się odbywa „Naturalnie”. Wszystko za sprawą samoprzylepnej naklejki inspirowanej stylem Gekon. Niesamowita jaszczurka, która jednym palcem może utrzymać cały swój ciężar. „Jak gekon, nasz system przez większość czasu nie jest lepki. Ale kiedy pociągniesz we właściwym kierunku, wisi ciasno”.Mark Cutkoski, badacz inżynierii mechanicznej, wyjaśnia w A. Komunikat prasowy Uniwersytetu Stanforda.

To „Zarządzalny klej” Już mu pokazałem odporność Ekstremalne promieniowanie i temperatura w przestrzeni. Plik astronauci Nawet został już przymocowany do dachów Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS). Niedawno, w kwietniu ubiegłego roku, na Honey, Astrobee na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zainstalowano pełny klips samoprzylepny i przetestowano go w Mikrograwitacja.

Kroki, które należy wykonać przed rozpoczęciem testów w kosmosie

Astrobee chce zostać asystentem astronauty na pokładzie. Ale na razie jest używana jako platforma eksperymentalna. Pozwoliło to badaczom z powodzeniem przetestować siłę ich uścisku „ Pazur Gecko ”. Który nawet zdołał zawiesić Astrobee na Ściana.

Może to być pierwsza aplikacja, która pomoże astronautom odzyskać narzędzia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W szczególności, aby zautomatyzować jak największą liczbę czynności, które mają miejsce w kosmosie. Jednak przewiduje się inne zastosowania.

READ  Możliwa sygnatura życia na Marsie odkryta przez „Curiosity”

Wszystko to będzie musiało zostać potwierdzone poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną

„Teraz, gdy opanowaliśmy już ten pierwszy krok, możemy przejść do następnego etapu”.Jak mówi Marco Pavone, specjalista ds. Lotnictwa Astronauci. Celem jest teraz dodanie funkcji poznawczych do Astrobee, aby robot mógł niezależnie określić, gdzie i jak przymocować go do ściany lub czegokolwiek. Następnie, „Wszystko to musi być zrobione poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną”. Z ostatecznym celem, aby w końcu móc skutecznie oczyścić przestrzeń! Ponieważ Mark Cutkoski, profesor mechaniki, to potwierdza: „Aby złapać anteny lub Panele słoneczne Żeglowanie na orbicie „ Pazur Gecko ” Jest to jedna z niewielu technik, które będą działać. „

Interesuje Cię to, co właśnie przeczytałeś?