Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przy wsparciu Sarkozy’ego i Jospina.. wyniki sondażu i wiadomości z kampanii

Macrona. Emmanuel Macron wie, że republikanin Nicolas Sarkozy i socjalista Lionel Jospin zagłosują na niego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Na mocy tego poparcia ustępujący prezydent kontynuuje kampanię mającą na celu uwiedzenie lewicowych wyborców, kluczowych wyborców, którzy wygrali wybory 24 kwietnia.

Wyniki prezydenckie w Twojej okolicy

podstawowy

  • Emmanuel Macron kontynuuje swoją kampanię polową drugiego dnia dwóch rund. Wykorzystuje każdy lot do obrony swoich pomysłów i ataku na program Marine Le Pen.
  • Ustępujący prezydent oficjalnie otrzymuje poparcie Nicolasa Sarkozy’ego. A były prezydent republiki zaznaczył w tweecie na Twitterze, że zagłosuje na ustępującego prezydenta w drugiej turze wyborów prezydenckich.
  • We wtorek 12 kwietnia kandydat udaje się do Alzacji, gdzie Jean-Luc Melenchon zajął pierwsze miejsce w wynikach pierwszej tury wyborów prezydenckich. Odwiedzając Mulhouse o 10:30, spotykając się po południu z kupcami i mieszkańcami i podróżując do Strasburga o 18:30, Emmanuel Macron chce przyciągnąć sympatię i głosy lewicowych wyborców.
  • Wczoraj wieczorem w BFMTV kandydatka Macron zrobiła nowy krok w kierunku wyborców, mówiąc, że jest „gotowa do przejścia” na reformę emerytalną. Wskazał na możliwość odwołania się do referendum lub przeglądu projektu.
  • Według gazety Le Figaro podczas swojej kampanii między dwiema rundami Emmanuel Macron mógł zorganizować duże zjazdy plenerowe w Marsylii podczas świąt wielkanocnych. Przyjazd kandydata do Marsylii był już dwukrotnie przekładany przed pierwszą turą.
  • Dwa tygodnie przed drugą rundą pojawiły się nowe sondaże i dały Emmanuelowi Macronowi zwycięzcę nad Marine Le Pen. Ale różnica między dwoma ostatnimi pretendentami jest niewielka, przy czym pierwszy otrzymuje od 51 do 55% głosów, a drugi od 45 do 49%. Wśród pierwszych ankiet kilku finalistów podało łeb w łeb, w granicach błędu.
  • Obserwuj Emmanuela Macrona na żywo przed wyborami prezydenckimi w 2022 r.

Na żywo

11:07 – Jeśli chodzi o emerytury, Macron nie wycofuje się, ale słucha i broni Castexa i Darmanina

Strażnik bliski Emmanuela Macrona jest mocno za kandydatem, aby poprzeć wszystkie jego wypowiedzi, zwłaszcza te, które można by uznać za wycofanie. Premier Jan Casteks i minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin podkreślili, że ustępstwa kandydata na prezydenta w sprawie emerytur nie są żadną przeszkodą, ale dowodzą, że głowa państwa „słucha”. Jeśli chodzi o RTL, Jan Casteks wyjaśnił, że dzięki tej nowej reformie „powracamy do jaśniejszych propozycji: wieku emerytalnego. Żyjemy dłużej, więc musimy wnosić większy wkład” przed dodaniem, że planowane są konsultacje z partnerami społecznymi: „Skonsultuj się w sprawie pewnej liczby kryteria: wiek, który należy podnieść […]tempo rozwoju to około 65 czy 64 lata, kwestia długich zawodów, nędzy zawodów… „Jeśli chodzi o możliwość odwołania się do referendum, premier podąża ścieżką obraną przez Emmanuela Macrona i wskazuje, że pomysł nie jest wykluczony.

10:56 – gość Emmanuela Macrona o dwóch wiadomościach w nadchodzących dniach

Emmanuel Macron zamierza spędzić większość swojej kampanii na boisku, ale trzyma się również momentów medialnych, zwłaszcza z zakłóceniami w wiadomościach telewizyjnych. Jutro wieczorem będzie gościem 20 Hours TF1, ale według Figaro może pojawić się w innej gazecie. Czy Emmanuel Macron będzie na planie JT of France 2 po pozornych zmaganiach z serią podczas pierwszej rundy?

10:36 – W Marsylii odbyło się wielkie spotkanie z udziałem Emmanuela Macrona

Emmanuel Macron może zorganizować nowe wielkie spotkanie w Marsylii podczas kampanii między dwiema rundami, a dokładniej w sobotę 16 kwietnia w czasie Świąt Wielkanocnych – wynika z informacji Figara. W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania 12 marca kandydat musi być obecny na wydarzeniu. Przed pierwszą turą ustępujący prezydent odwołał wizytę u niego ze względu na wojnę na Ukrainie, a decyzja ta miała trudności z jej przekazaniem wraz z niektórymi wybranymi urzędnikami i działaczami.

10:29 – Emmanuel ze wsparciem Lionela Jospina

W ślad za Nicolasem Sarkozy były socjalistyczny minister Lionel Jospin zapowiedział z kolei w komunikacie prasowym wysłanym do AFP, że „zwolni Le Pen i zagłosuje na Emmanuela Macrona”.

10:26 – kampania Macrona w Alzacji, krainie melenchonistów

Po wczorajszym udaniu się do Pas-de-Calais, twierdzy Marine Le Pen, Emmanuel Macron odwiedza dziś Alzację, gdzie Jean-Luc Mélenchon spotkał się z ogromnym uznaniem w wynikach pierwszej tury wyborów prezydenckich. Dla ustępującego prezydenta cel jest prosty: przekonać wyborców Melancholika do przyłączenia się do jego kandydatury. Za kilka minut Emmanuel Macron ma spotkanie w Miluzie, a dziś wieczorem w Strasburgu będzie 18:30.

10:15 – wsparcie Sarkozy’ego staje się oficjalne dopiero po pierwszej rundzie

Poparcie Nicolasa Sarkozy’ego dla Emmanuela Macrona pojawia się w momencie, gdy głos byłego prezydenta nie budzi już wątpliwości w pojedynku Macrona z Le Pen. Republikanin był jednak ostrożny, aby nie dać żadnych wskazówek na swoim stanowisku przed pierwszym okrążeniem, kiedy Valerie Pécresse wciąż była w wyścigu. Jeśli nie było potwierdzenia, pogłoski o zbliżeniu między Nicolasem Sarkozy i Emmanuelem Macronem krążyły na początku kampanii.

10:07 – Nicolas Sarkozy zagłosuje na Emmanuela Macrona

Nicolas Sarkozy ogłosił dziś rano w tweecie, że zagłosuje na Emmanuela Macrona w drugiej turze wyborów prezydenckich. Głos republikanów nie budził większych wątpliwości w świetle pojedynku Macron-Le Pen. W jednym tekście były prezydent republiki oddaje hołd m.in. doświadczeniu ustępującego prezydenta, a także jego „projektowi gospodarczemu”.

09:58 – Punkt zwrotny Macrona czy jego refleksja na temat emerytur?

Emmanuel Macron zaskoczył wczoraj wieczorem, sugerując, że jest „gotowy do przejścia” na reformę emerytalną. Kandydat chce być wyczulony na obawy wyborców, ale też zabiega o ich poparcie dla swojego projektu, ale reforma emerytalna jest niewątpliwie jednym z najbardziej dzielących programów. W BFMTV zauważył możliwość odwołania się do „referendum” i sprawiał wrażenie, jakby rozważał przegląd reformy: „Niekoniecznie przeprowadzamy reformy do 2030 roku”. Tym samym możliwe są korekty, zdaniem ustępującego prezydenta, ale mężczyzna zdecydował się podnieść wiek emerytalny, ponieważ „jedyny sposób, w jaki mamy [pour financer les retraites, ndlr]Ponieważ żyjemy dłużej, musimy dłużej wnosić swój wkład” i znieść specjalne programy, które „nie pasują już do realiów kraju”.

04/11/22 – 23:36 – Bernard Cazeneuve wspiera Emmanuela Macrona

Koniec transmisji na żywo – Były premier Francois Hollande ogłosił w poniedziałek 11 kwietnia pod koniec wieczoru na Twitterze, że dokonał swojego wyboru. 24 kwietnia do urny wpadnie nazwisko Emmanuela Macrona. Bernard Cazeneuve oświadczył: „Ponieważ chodzi o jedność Francji i wartości republiki, zapraszam ludzi do głosowania na Emmanuela Macrona w drugiej turze wyborów prezydenckich”.

04/11/22 – 23:12 PM – Około pięćdziesięciu wybranych urzędników PACA wezwanych do głosowania na Emmanuela Macrona

Nowa fala poparcia dla kandydata na prezydenta! Około pięćdziesięciu wybranych urzędników z regionu Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże wezwało 24 kwietnia do sprzeciwu wobec Marine Le Pen. Dla nich jest to bardzo proste: „Nie ma nic gorszego niż powierzenie losów naszego kraju kandydatce bez doświadczenia lub zespołowi, któremu musieliśmy pomóc zdobyć jej 500 podpisów”. Ci wybrani urzędnicy, w tym burmistrz Nicei Christian Estrosi czy prezydent regionu Renaud Muselier, powiedzieli: „Dzisiaj wspólnie potwierdzamy nasze poparcie dla Emmanuela Macrona w tej drugiej turze i domagamy się jedności narodowej w obliczu kryzys zewnętrzny i wewnętrzny”.

Czytaj więcej

Pojedynek Macron-Le Pen o drugą rundęWybory prezydenckie w 2022 r. Był już przedmiotem kilku sondaży podczas kampanii. Za każdym razem Emmanuel Macron będzie nagradzany zwycięzcą wyborów, ale z różnicą, która znacznie się zmniejszyła w ostatnich dniach przed głosowaniem. Przypominamy, że podczas ostatnich wyborów prezydenckich Marine Le Pen została w dużej mierze pokonana w drugiej turze, zdobywając 33,90% głosów wobec 66,10% na Emmanuela Macrona.

READ  Izrael testuje latający laser do zestrzeliwania dronów