Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francuscy żandarmi przybyli do Lwowa w celu zbadania zbrodni wojennych

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo przez Solène L’Hénoret i Eléę Pommiers

  • Ukraina ogłosiła w niedzielę, że ponad Do tej pory w obwodzie kijowskim odkryto 1200 ciałMiejsce zbrodni popełnionych podczas rosyjskiej okupacji w zeszłym miesiącu. Prokurator generalny Ukrainy Irina Venediktova poinformowała również o 5600 otwartych śledztwach w sprawie rzekomych zbrodni wojennych.
  • Naloty i Łuskanie Ciąg dalszy na Ukrainie: W niedzielę spowodowali co najmniej dwa zgony w Charków Ogłoszono też gubernatora regionalnego Ole Senhopowa i okolice. W sobotę 10 cywilów zginęło, a co najmniej 11 zostało rannych w nalotach wokół i na południowy wschód od Charkowa.
  • Dla mnie DnieprLokalne władze, dużego przemysłowego miasta z milionową populacją, ogłosiły, że deszcz pocisków zniszczył lokalne lotnisko, które uderzyło już 15 marca. Liczba ofiar jest wciąż nieznana.
  • W nocy z soboty na niedzielę jesteś w okolicy Mikołajówsto kilometrów na północny wschód od Odessy, trzeciego co do wielkości miasta w kraju i głównego strategicznego portu na Morzu Czarnym, według lokalnego dowództwa wojskowego wylądowało siedem pocisków.
  • Godzina policyjna obowiązuje od soboty wieczorem do poniedziałku rano o godz Odessagłówny ukraiński port na zachodzie kraju, nad brzegiem Morza Czarnego, naprzeciwko „Zagraża” Władze lokalne poinformowały o uderzeniach rakietowych.
  • Poniedziałek , Kanclerzu Austrii, Karl Nehammer będzie pierwszym europejskim przywódcą, który pojedzie do Moskwy od 24 lutego, kiedy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, by spotkać się tam z prezydentem Władimirem Putinem.
  • Bank Światowy opublikował w niedzielę wieczorem katastrofalne perspektywy gospodarcze dla Ukrainy Ostrzegł przed ciemniejszym scenariuszem, jeśli konflikt się załamie. W 2022 r. PKB Ukrainy spadnie o 45,1% – znacznie mniej niż 10-35% prognozowane miesiąc temu przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy – PKB Rosji spadnie o 112%, według najnowszych prognoz Fundacji Waszyngtońskiej.
  • Niedziela, Papież Franciszek Wezwany z Placu Świętego Piotra do rozejm wielkanocny do „Przyjdź do pokoju” na Ukrainie i położyć kres „Wojna, która każdego dnia przynosi nam przed oczami odrażające masakry i odrażające okrucieństwa popełniane na bezbronnych cywilach”.. W odpowiedzi wezwał do tego patriarcha Cyryl Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego „ciało” O Kremlu do walki Wrogowie z wewnątrz i z zewnątrz z Rosji.
  • Ponad 4,4 mln Ukraińców Według danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców uciekli ze swojego kraju od początku rosyjskiej inwazji na ich kraj, czyli 24 lutego. Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje liczbę osób wewnętrznie przesiedlonych na 7,1 miliona.
  • Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka poinformowało 9 kwietnia. 4149 ofiar cywilnych na Ukrainie, w tym 1766 zabitychStwierdzając, że „Rzeczywiste liczby są znacznie wyższe, ponieważ informacje z niektórych miejsc, w których toczą się intensywne działania wojenne, zostały opóźnione, a wiele doniesień nie zostało jeszcze potwierdzonych. ”, zwłaszcza w Mariupolu.
READ  Niezwykłe - smoczki do testowania dzieci na COVID-19

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

rozszyfrowanie. W Donbasie cywile nadal uciekają w obliczu nowych rosyjskich zagrożeń

pas startowy. „Amerykanie powinni podejmować większe ryzyko na poziomie wojskowym, a Europejczycy na poziomie energetycznym”.

Analityka. Między Rosją a Zachodem tajemnica części świata

obraz. Świat według Putina: Krzyż i sztandar

rozszyfrowanie. Masakra w Kramatorsku wywołuje międzynarodowe oburzenie

pas startowy. „Grupa Wyszehradzka wśród pierwszych ofiar pobocznych wojny na Ukrainie”

raport. „W mojej torbie zebrałem nasze cztery dusze i utknąłem między skarpetkami, a ukochanymi duszami tych, którzy zostali na Ukrainie, w piekle”

chroniczny. Region Donbasu w Le Monde to region zamrożony wojną

realistyczny. Broń, która zrobiła różnicę

wideo. W Borodiance sytuacja jest „gorsza” niż w Boutcha

możesz znaleźć nasze życie wczoraj pod tym linkiem.

„Dlaczego moje pytanie nie zostało opublikowane?”: W jaki sposób Le Monde zarządza wkładem do swoich obserwacji na żywo