Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej 16 osób zostało rannych po strzelaninie w metrze i nie wszczęto śledztwa w sprawie aktu terrorystycznego

Co najmniej 16 osób zostało rannych po strzelaninie w metrze i nie wszczęto śledztwa w sprawie aktu terrorystycznego

Niewybuchy zostały również wykryte przez organy ścigania.

Według wstępnego raportu strażaków co najmniej 16 osób zostało rannych, z czego 10 zostało zastrzelonych, w metrze w Nowym Jorku we wtorek. Zauważył, że wypadek miał miejsce około 8:30 w godzinach szczytu w rejonie Brooklynu CNNktóry dodaje, że osoba będzie w niezręcznej sytuacji.

„O 8:27 rano policja została wezwana przez osobę, która została zastrzelona w metrze” na Brooklynie, rzeczniczka NYPD potwierdziła AFP, która poprosiła społeczeństwo o unikanie tego obszaru. .

Rzeczniczka straży pożarnej powiedziała AFP, że „znaleziono niewybuchy bomby”. Ale według policji „obecnie nie ma sprawnych urządzeń wybuchowych”. Dym został również wykryty podczas wypadku.

podejrzany w biegu

NYPD napisało na Twitterze: „W związku z dochodzeniem unikaj obszaru między 36. Ulicą a 4 Aleją na Brooklynie. W okolicy spodziewane są pojazdy uprzywilejowane i opóźnienia”.

Policja została wezwana na stację metra 36th Street, gdzie według doniesień przecinają się linie D, N i R New York Times. ABC Wskazuje, że trwa obława w celu przechwycenia podejrzanego, który uciekł ze stacji metra. Miał na sobie maskę gazową i pomarańczową kurtkę.

A władze Nowego Jorku ogłosiły podczas konferencji prasowej, że wydarzenia nie są obecnie objęte „śledztwem terrorystycznym”.

Joe Biden był na bieżąco

Rzeczniczka amerykańskiego rządu Jen Psaki powiedziała, że ​​prezydent Joe Biden był stale informowany o sytuacji. Biały Dom zaoferował pomoc władzom w Nowym Jorku.

Gubernatorka Demokratów Nowego Jorku, Cathy Hochhol, powiedziała również, że jest na bieżąco informowana o rozwoju wydarzeń.

Od początku roku strzelaniny w Nowym Jorku przybrały na sile i jest to jeden z priorytetów nowego burmistrza miasta, Erica Adamsa. zawsze według New York TimesOd 1 stycznia do 3 kwietnia w Nowym Jorku doszło do 296 strzelanin, w porównaniu do 260 w zeszłym roku w tym samym okresie.

READ  Minneapolis opłakuje nową ofiarę policji