Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej 16 osób zostało rannych na stacji metra na Brooklynie po strzelaninie, podejrzewa się, że jest aktywnie poszukiwana

Co powinieneś wiedzieć

Zgodnie z najnowszym raportem przedstawionym przez władze Nowego Jorku podczas popołudniowej konferencji prasowej, we wtorek 12 kwietnia (w środku popołudnia we Francji) co najmniej 16 osób zostało rannych w nowojorskim metrze na Brooklynie. Wśród rannych 10 zostało zastrzelonych, a pięciu było w stanie krytycznym, ale stabilnym, poinformowała lokalna policja i strażacy.

W tej chwili strzelanina nie jest uważana za akt terroryzmu Miejski komendant policji, Kishant Sewell. „Możemy również powiedzieć, że chociaż był to akt przemocy, nie mamy nikogo z obrażeniami zagrażającymi życiu”. Podejrzany nadal jest aktywnie poszukiwany przez organy ścigania. To życie się skończyło.

Strzelanina na stacji 36th Street na Brooklynie. „O 8:27 rano (16:27 czasu francuskiego) policja otrzymała telefon alarmowy od osoby, która została zastrzelona”.Rzeczniczka NYPD powiedziała wcześniej, że poprosiła opinię publiczną o unikanie tego obszaru. Według kilku amerykańskich mediów, w tym CNN i New York TimesI Który cytuje przedstawiciela policji, który powiedział, że policja szukała mężczyzny, który miał na sobie kurtkę budowlaną (zieloną, a nie pomarańczową, jak wspomniano wcześniej) i używał maski przeciwgazowej przed strzelaniną w metrze.

Znaleziono urządzenia wybuchowe. od Dyskretne urządzenia wybuchowe Rzecznik strażaków miejskich poinformował również, że znaleziono dym, o czym świadczą filmy i zdjęcia zrobione przez naocznych świadków w metrze. Według NYPD nie było go tam „działające urządzenia wybuchowe”.

Ważne urządzenie zabezpieczające. Służby bezpieczeństwa zostały umieszczone na 36th Street i 4th Avenue na Brooklynie, w pobliżu Sunset Park, gdzie doszło do wypadku.

Biały Dom obserwuje rozwój wydarzeń. Rzeczniczka wykonawczy Jen Psaki powiedziała, że ​​Joe Biden, który w poniedziałek ogłosił nowe środki kontroli broni, został powiadomiony o strzelaninie i że Biały Dom zaoferował pomoc władzom Nowego Jorku.