Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Moskwa mówi, że w Mariupolu poddało się ponad tysiąc ukraińskich żołnierzy

Znajdź tutaj wszystkie nasze koncerty #UKRAINA

10:05 : Atak na Ukrainę powinien trwać tylko kilka dni. W każdym razie potwierdzili to stratedzy wojskowi Władimira Putina. Nie spodziewali się ukraińskiego oporuWedług brytyjskiej gazety czasy. W poszukiwaniu osób odpowiedzialnych za niepowodzenia wojny, mówi się, że trwają czystki na dużą skalę, a jedno nazwisko wywołuje u wszystkich Rosjan dreszcze: Lefortowo, więzienie położone na południowym wschodzie Moskwy.

(Kiryl Kudryavtsev/AFP)

09:31 : „W mieście Mariupol, na terenie Zakładów Metalurgicznych Iljicz (…) 1026 żołnierzy ukraińskich 36. Korpusu Piechoty Morskiej dobrowolnie złożyło broń i poddało się”Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w oświadczeniu.

09:24 : Rosyjskie Ministerstwo Obrony podało, że ponad tysiąc ukraińskich żołnierzy poddało się rosyjskim siłom w obleganym mieście Mariupol tygodniami.

09:26 : W świetnym wywiadzie dla franceinfo, Były strażnik pieczęci Robert Badinter Recenzuje wojnę na Ukrainie i jej liczne masakry, które opisał „przestępstwa wojenne”. Zapowiedział też, że zagłosuje na Emmanuela Macrona w drugiej turze wyborów prezydenckich.

09:28 Czas na ocenę nowości:

• Gość „Czterech Prawd” dziś rano, powiedział sobie Emmanuel Macron Korzystny przez siedem lat „Ale to nie będzie ważne na następny semestr” Wyznacza kandydata na prezydenta. To nie tak „Naprzeciwko” do pełnej proporcjonalnej reprezentacji w Zgromadzeniu Narodowym. Jeśli zostanie ponownie wybrany, ma nadzieję „Aby móc powołać ponadpartyjną komisję ze wszystkimi politycznymi wrażliwościami, która następnie może przedstawić obu Izbom propozycję reformy naszej konstytucji specjalnie w celu jej odnowienia i ulepszenia”.jest szczegółowy. kontynuować nasze życie.

Zeszłej nocy prezydent USA Joe Biden oskarżył swojego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina o przywództwo a „Ludobójstwo” na Ukrainie, słowo używane wcześniej przez głowę państwa ukraińskiego Wołodymyra Zełenskiego, ale nigdy nie używane przez administrację amerykańską. Emmanuel Macron dał jasno do zrozumienia, że ​​nie zgadza się z tym terminem i wolałby zostać „ostrożny” Terminy używane do opisu wojny na Ukrainie. kontynuować nasze życie.

READ  Wojna na Ukrainie: CIA ostrzega przed zagrożeniem nuklearnym, „Cały świat powinien być zaniepokojony” według Zełenskiego

Czy Salah Abdel Salam zostanie? znowu cisza ? Główny oskarżony w procesie 13 listopada jest przesłuchiwany dziś po południu po raz ostatni, w godzinach po atakach, którym, jak twierdził, został poddany. „Oddaj jąI w jego czteromiesięcznej podróży.

Trzy lata po tym, jak zniszczył ją pożar, Notre-Dame de Paris odzyskała swoją pierwotną biel dzięki codziennej pracy armii rzemieślników w sercu lasu z rusztowaniami, która wciąż jest planowana na 2024 rok. „Odkurzanie wewnętrzne i czyszczenie szafek, ścian i podłóg” które powinny być niedługo zakończone, a także przygotowanie szafek do przebudowy, „Przywrócił katedrze pierwotną biel”, Z zadowoleniem przyjmuje instytucję publiczną odpowiedzialną za projekt renowacji.

09:10 : „Niestety nie otworzymy dziś korytarzy humanitarnych. W Zaporożu (południe) okupanci zamknęli autobusy, a w obwodzie ługańskim (wschód) łamią zawieszenie broni” – dodał.Wicepremier Ukrainy Irina Verychuk poinformowała w telegramie. Obwinia Rosjan naruszające zasady prawa międzynarodowego, robienie sytuacji „niebezpieczny” przymiotnik.

08:05 : nawzajem Do swojego amerykańskiego odpowiednika Joe BidenEmmanuel Macron nie oskarża Władimira Putina „Ludobójstwo”. „Będę ostrożny z warunkami”.deklaruje dobitnie, że to słowo „ma sens”. Chcę nadal móc zatrzymać tę wojnę i odbudować pokój: nie jestem pewien, czy eskalacja słów pomaga, Dodał, wyjaśniając, że „przestępstwa wojenne” Popełnione przez siły rosyjskie na terytorium Ukrainy.

07:29 Siły rosyjskie nadal zacieśniają uścisk nad ukraińskimi żołnierzami „zamknięty i zabroniony” w Mariupolu. Nasz dziennikarz Benoit Jordan wyjaśnia, dlaczego zdobycie miasta jest kwestią strategiczną dla Władimira Putina i prorosyjskich separatystów.

Rosyjski żołnierz spogląda na fabrykę Azowstal w Mariupolu na Ukrainie, 4 kwietnia 2022 r. (ILYA PITALEV / SPUTNIK / AFP)(Ilya Petalev / Sputnik / AFP)

07:39 : Dźwięk północny Poświęca kilka stron tym, którzy goszczą ukraińskich uchodźców na północy i Pas-de-Calais, „którzy szukają pomocy władz publicznych w radzeniu sobie z finansowym, administracyjnym i materialnym obciążeniem przyjęcia, które czasami jest dłuższe niż mogą sobie wyobrazić”.


09:26 : Jak zasugerował Wołodymyr Zełenski dziś wieczorem w Moskwie, aby'”na wymianę” Ukraiński deputowany i biznesmen Wiktor Medwedczuk, który jest bliski rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi, a niedawno aresztowany, jest przeciwko Ukraińcom w niewoli w Rosji.

READ  Pozostałości po huraganie Ida powodują huragany i powodzie w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, stan wyjątkowy w Nowym Jorku

06:20 : Joe Biden po raz pierwszy oskarżył Władimira Putina o przeprowadzenie „Ludobójstwo” Na Ukrainie słowo używane wcześniej przez ukraińskiego szefa państwa Wołodymyra Zełenskiego, ale nigdy nie używane przez administrację amerykańską. – Coraz wyraźniej widać, że Putin po prostu stara się wymazać ideę, że jesteś Ukraińcem – powiedział. Opracowany przez prezydenta USA. tak „Prawnicy na poziomie międzynarodowym”, Decydując o opisie ludobójstwa, „Mi się wydaje, że tak”, Potwierdzony.

(Mandal Najan / AFP)

07:13 : Rozpoczynamy ocenę nowości:

• Rola Nicolasa Sarkozy’ego i Lionela Jospina Robert Badinter wzywa do głosowania na Emmanuela Macrona. „Zegarek jest bardzo niebezpieczny, wybór jest bardzo ważny”, Były minister sprawiedliwości powiedział France Info. Najwyraźniej na miejscu zamachu od poniedziałku kandydat na prezydenta podwaja się na długich spacerach i rozmowach z obywatelami. Dziś rano będzie gościem programu „4 Prawdy” we Francji 2. Marine Le Pen była wczoraj w Eure i będzie dziś w okolicach Paryża, aby porozmawiać o pracy we Francji. kontynuować nasze życie.

• Prezydent USA Joe Biden po raz pierwszy oskarżył swojego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina głowy „Ludobójstwo” na Ukrainie. Słowo to było wcześniej używane przez ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, ale nigdy nie zostało użyte przez administrację USA.

• Policja Nowego Jorku Wyruszyłem na wyprawę Mężczyzna w masce przeciwgazowej siał spustoszenie w metrze podczas wczorajszych porannych godzin szczytu, strzelając z dwóch kanistrów z dymem, raniąc 23 osoby, w tym dziesięć kulą.

Czy Salah Abdel Salam znowu milczy? Główny oskarżony w procesie 13 listopada jest przesłuchiwany dziś po południu po raz ostatni, w godzinach po atakach, którym, jak twierdził, został poddany. „Oddaj jąI w jego czteromiesięcznej podróży.