Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hiszpania: na ponad 67 hektarach zlikwidowano największą plantację konopi w Europie

Hiszpańska policja odkryła ponad 415 000 nielegalnie produkowanych roślin konopi w regionie Navarre w północnej Hiszpanii.

W środę, 13 kwietnia, hiszpańska straż cywilna i policja Forral w Nawarrze opublikowały wspólny raport, w którym odzyskali najważniejszy plon konopie indyjskie Z Europy. Położone między miejscowościami Artajona i Olite, w pobliżu Pampeluny w Hiszpanii, pole konopi rozciągało się łącznie do ponad 67 Hektar.

Pozorna legitymizacja kultury

Jeśli masowa produkcja ponad 400 000 roślin konopi może spokojnie trwać przez kilka lat, to dzięki jej pozornej legalności wyjaśnia El Mundo.

Konopie indyjskie nie są w Hiszpanii zdekryminalizowane, ale ich konsumpcja, a zwłaszcza produkcja, są ściśle kontrolowane. Produkcja jest dozwolona pod warunkiem, że jest przeznaczona do celów prywatnych, przemysłowych lub farmaceutycznych. Tak więc, aby móc produkować bez obaw, urzędnik ds. kultury oświadczył, że produkuje konopie do „celów przemysłowych”.

Jednak poczynione inwestycje, a także ostateczne przeznaczenie tej kultury, poinformowały funkcjonariuszy policji, którzy wszczęli śledztwo w 2021 r. „Ta farma konopi ma wątpliwą legalność”.

Nie bez powodu zaplanowano już eksport roślin konopi do krajów takich jak Szwajcaria czy Włochy w celu przekształcenia ich w CBD i inne pochodne. Po przekształceniu towary te reprezentowałyby 100 milionów euro.

Wnioski dotyczące rezerwacji

Policja zidentyfikowała 11 plantacji konopi. Według nich 415000 Rośliny konopi będą reprezentować 30 milionów euro. Oprócz upraw duży magazyn przemysłowy, zlokalizowany w Artagonie, służył do suszenia i przechowywania roślin konopi, zanim zostały one następnie wyeksportowane. To odkrycie pozwoliło im zebrać dodatkowe 13 000 suszonych roślin, oprócz 23 000 roślin ułożonych w ciężarówce gotowej do drogi. To reprezentuje 50740 kg konopi.

Raport policyjny stwierdza, że ​​zostali aresztowani 3 Osoby w Nawarrze również 2 Inne znajdują się w Kraju Basków, w pobliżu. Ponad 415 000 roślin konopi zostało zniszczonych dzięki pomocy Centrum Wywiadu ds. Zwalczania Terroryzmu i Przestępczości Zorganizowanej (CITCO).

READ  Szanse na znalezienie ocalałych są „bliskie zeru”