Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wołodymyr Zełenski postrzega odmowę Emmanuela Macrona określenia sytuacji w jego kraju jako „ludobójstwa” jako „niezwykle bolesnej”.

Wcześniej w środę prezydent USA określił sytuację na Ukrainie jako „ludobójstwo”.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie przyjął z zadowoleniem odmowy prezydenta Francji Emmanuela Macrona w środę, 13 kwietnia, potępienia „Ludobójstwo” Na Ukrainie przez armię rosyjską. „Jeśli to prawda, te komentarze są dla nas bardzo obraźliwe”.Podczas wspólnej konferencji prasowej z szefami państw Polski, Litwy, Estonii i Łotwy prezydent Ukrainy zapowiedział wizytę w Kijowie.

„Zrobię co w mojej mocy, aby omówić tę sprawę z Emmanuelem Macronem dzisiaj. Jeśli nie, to jutro, kiedy znajdzie czas”dodał Wołodymyr Zełenski.

Wcześniej dzisiaj Emmanuel Macron postanowił nie używać tego terminu „Ludobójstwo” Używa go amerykański odpowiednik Joe Biden. „Powiedziałbym, że Rosja prowadziła brutalną jednostronną wojnę, że teraz ustalono, że armia rosyjska popełniła zbrodnie wojenne i że musimy teraz znaleźć winnych”.Powiedział na początku.

Prezydent kontynuuje: „To szalone, co się dzieje, jest niesamowicie brutalne (…) ale jednocześnie patrzę na fakty i chcę spróbować jak najwięcej, aby nadal móc zatrzymać tę wojnę i odbudować pokój, więc ja” Nie jestem pewien, czy eskalacja retoryki pomaga sprawie”.

READ  Co najmniej 22 zginęło po eksplozji w słynnym hotelu w Hawanie