Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przestrzeń kosmiczna: Jaka jest pensja astronauty takiego jak Thomas Pesquet?

Czy to dobra sytuacja, astronaucie? Gdy Thomas Pescet wraca w kosmos, wszystkie oczy skierowane są na Międzynarodową Stację Kosmiczną i jej załogę. Ich codzienne życie w stanie nieważkości niewątpliwie prowadzi do zaproszeń, ale czy to samo dotyczy ich wypłat?

Wynagrodzenie astronautów podlega Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Skaluj pensje organizacji koordynującychWiedząc, że prof. astronauta Znajduje się pomiędzy klasami A2 i A4. Pierwsza odpowiada odszkodowaniu netto w wysokości od 6 197,55 EUR do 6 927,94 EUR w porównaniu z 7 647,05 EUR do 8 464,41 EUR dla klasy A3. Wreszcie, stopień A4 pozwala zarobić od 8 886,75 € do 9 778,49 € miesięcznie.

Astronauci, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę, rozpoczynają zapisy do ESA w klasie A2. Do A3 wchodzą dopiero po pomyślnym ukończeniu podstawowego szkolenia astronautów i uzyskaniu stopnia A4 po odbyciu pierwszego lotuPrzestrzeń. Mają dodatkowe świadczenia, gdy mają dzieci i czasami wypłacane są za nie premie, zwłaszcza gdy pracują w weekendy.

Wygodne zarobki dla profesjonalistów, których wybór jest radykalny. Na przykład w 2009 r., Kiedy mianowano Thomasa Pesqueta, spośród 8400 kandydatów wybrano tylko sześciu wybranych urzędników. Warunek, który nie powinien zniechęcać do kariery, ponieważ Europejska Agencja Kosmiczna szuka w tej chwili nowych talentów: termin nominacja Akcja miała miejsce 28 maja.

READ  Wersja stabilna jest dostępna na kompatybilnych smartfonach