Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przelew: Richard Strepinger SK Rapid wyjeżdża z Wiednia do Polski

Współpraca Richarda Strepingera i Rapida dobiega końca. Ścieżki klubu i zawodnika muszą być rozdzielone. W tym celu 29-letni bramkarz zrzuca walizki w Polsce.

Richard Strepinger, ostatnio mało wykorzystywany przez Zielonych, wyjeżdża z Wiednia do Polski. Po ponad sześciu i pół roku współpracy bramkarz jest gotowy na nowe wyzwania, takie jak klub w stolicy Polski Ligia Warszawa.

Nowy start Strepingera, który przynosi firmie Rapid dużo satysfakcji. „Cieszę się, że Stripe jest teraz poszukiwany w międzynarodowym klubie o międzynarodowej renomie i nie chcemy przerywać jego wczesnej transformacji” – powiedział dyrektor zarządzający SK Rapid Joran Parisic.

Dla Richarda Strepingera, po tylu latach gromadzenia doświadczenia w różnych klubach, teraz jest właściwy czas, aby stawiać sobie nowe wyzwania. „Po zdobyciu wieloletniego doświadczenia za granicą w młodym wieku, jest to idealny czas, aby stawić czoła nowemu wyzwaniu bycia doświadczonym bramkarzem w wielkim klubie przesiąkniętym tradycją” – powiedział.

Richard Strepinger rozegrał dla Rapidu łącznie 205 meczów w ciągu siedmiu sezonów. Kilkakrotnie był członkiem austriackiej drużyny narodowej. W tym roku upragniony bramkarz został również nazwany „Speedmanem 2018” przez kibiców Wert-Blank.

READ  Polscy technicy przydzieleni „bliżej linii frontu” do naprawy haubic zbożowych: Linie obronne