Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przekazywanie broni między Ławrowem a resztą Rady Bezpieczeństwa ONZ

Opublikowany w:

Rada Bezpieczeństwa ONZ spotkała się w czwartek, aby omówić akta Ukrainy. Szansa dla Rosji, by od poniedziałku, po licznych potępieniach, zabrał głos na podium Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Z naszym specjalnym korespondentem w Nowym Jorku, Christophera Pageta

Od początku sekretarz stanu USA Anthony Blinken, który interweniował jako pierwszy, zaatakował Władimira Putina i Wojna, którą toczy na Ukrainie. Nie możemy pozwolić prezydentowi Putinowi uszło mu to płazem ogłoszony podczas tego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Organizacja Narodów Zjednoczonych którego tematem była sytuacja na Ukrainie i „ Ucieczka przed karą zbrodni popełnionych od czasu inwazji Rosji na ten kraj w lutym.

Jego rosyjski odpowiednik minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow chciał wrócić do tematu bezkarności wobec Ukrainy. ” Od 2014 r. siły ultranacjonalistyczne, rosyjskie i neonazistowskie przejęły władzę na Ukrainie w wyniku zamachu stanu. Armia ukraińska i bojownicy nacjonalistyczni bezkarnie zabijają mieszkańców Donbasu. Międzynarodowy Trybunał Karny nie zareagował na żadne z tych przestępstw Powiedział, dodając, że Kijów powinien to zrobić Jego bezkarność wobec zachodnich partnerów ”.

Przeczytaj także: W ONZ Emmanuel Macron wezwał do sprzeciwu wobec Rosji

List natychmiast potępiony przez przedstawiciela Wielkiej Brytanii Jamesa Clevery’ego. ” Właśnie usłyszałem nowy katalog dezinformacji i dezinformacji Zbeształ przed Siergiejem Ławrowem, który był w pokoju, ale dobrowolnie położył go na innym stole, z dala od innych przedstawicieli. ” Właśnie wyszedł, nie jestem zaskoczony: nie sądzę, żeby pan Ławrow chciał usłyszeć zbiorowe potępienie tej rady Reakcja Jamesa Clevery’ego.

Siergiej Ławrow odrzucił także prace Międzynarodowego Trybunału Karnego, w którym utworzono Rosję. On nie ma zaufania Komunikat, który przypomniał szefowi rosyjskiej dyplomacji Karima Khana, prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego: Wszędzie tam, gdzie zgłaszane są przestępstwa i gdy sąd ma jurysdykcję, każdy, kto używa broni lub wystrzeliwuje pocisk, powinien mieć świadomość, że należy przedstawić rachunki ”.

READ  Brytyjski pracownik szpitala przyznał się do dwóch morderstw i dziesiątek pośmiertnych napaści seksualnych

Jeśli zjednoczymy się wokół tych podstawowych zasad, prawo będzie odgrywało ogromną rolę w pokoju i bezpieczeństwie na Ukrainie, ale także w wielu innych regionach świata. ’, skończył.

Przeczytaj także: Putin chce „wyeliminować prawo Ukrainy do istnienia”, powiedział Biden w ONZ