Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Referenda” rozpoczęły aneksję terytoriów zajętych przez siły rosyjskie

Rozpoczęcie „referendów” w sprawie aneksji przez Rosję na terenach znajdujących się pod prorosyjską kontrolą

Rosyjskie agencje informacyjne podały, że w częściach Ukrainy częściowo kontrolowanych przez Moskwę rozpoczęły się w piątek „referenda” w sprawie aneksji Rosji. Wybory te, które rozpoczęły się o 7 rano (czasu lokalnego), odbędą się do 27 września w kontrolowanych przez Rosję obwodach Doniecka i Ługańska na wschodzie kraju, Chersoniu i Zaporożu na południu, w centrum. Agresja militarna Moskwy na Ukrainę.

Podczas gdy walki trwały, separatystyczne Kolegium Wyborcze w Doniecku powiedziało: „ze względów bezpieczeństwa”głosowanie będzie organizowane głównie od drzwi do drzwi przez cztery dni, a będą otwarte tylko lokale wyborcze „Tylko ostatni dzień”, czyli 27 września. W ten sposób w obwodzie donieckim i ługańskim na wschodzie powstanie odpowiednio 450 i 461 lokali wyborczych. Zaporoże obejmie 394 prowincje i 198 Chersoń. „uchodźcy” Według rosyjskich agencji prasowych uciekli przed walkami.

Mieszkańcy prorosyjskich separatystycznych obwodów Doniecka i Ługańska, którzy już zadeklarowali „Niezależność”Muszą zdecydować, czy chcą być częścią Rosji. W regionach Chersoniu i Zaporożu, częściowo zajętych przez wojska rosyjskie, pojawia się pytanie: Chcesz odłączyć się od Ukrainy, stworzyć niepodległe państwa i dołączyć do Rosji? »

Ukraina i jej sojusznicy ostrzegają, że nie uznają wyników tych referendów. Ankiety te są opisane jako „Simolakra” przez Kijów i zachód, i „fałszywe głosowanie” przez NATO. Pomysł tych referendów jest dyskutowany przez Moskwę od kilku miesięcy, ale ostatnie ukraińskie zwycięstwa militarne skłoniły prorosyjskie władze okupacyjne do zorganizowania ich wcześniej niż planowano.

READ  Sprawdź wskaźnik szczepień według kraju