Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Izium odnaleziono 436 ciał, w tym 30 „ze śladami tortur”, jak twierdzi gubernator okręgu.

W Izium odnaleziono 436 ciał, w tym 30 „ze śladami tortur”, jak twierdzi gubernator okręgu.

Znajdź tutaj wszystkie nasze koncerty #UKRAINA

18:47 : Finlandia zdecydowała się podjąć działania mające na celu ograniczenie „Znacznie” wejście Obywatele rosyjscy na swoim terytoriumRząd zapowiada. od środy i Częściowa mobilizacja wydana przez Władimira Putinakraj doświadcza podwojenia (nawet jeśli według fińskiej straży granicznej pozostaje ograniczona liczba) obywateli rosyjskich na swoich granicach lądowych.

18:01 : Jest szósta wieczorem, oto nagłówki:

Ukraińskie władze ekshumowały 436 ciał zakopanych w lesie w pobliżu miasta Izyum odzyskanych od Rosjan, z czego 30 pokazuje „Oznaki tortur”deklaruje gubernator obwodu charkowskiego. Kontynuuj nasze życie.

Meteo Francja Ostrzega przed ulewnymi deszczami, które zaleją południowe regiony i jutro rano dotrą do Korsyki.

„Nie powiedziałem ani nie pomyślałem, że policzek nie był niebezpieczny” Wiceprezes LFI Manuel Bombard odpowiada później Jego kontrowersyjne wypowiedzi W sprawie Quatennensa.

• Funt brytyjski spada poniżej symbolicznego progu 1,10 USD i zbliża się do najniższego poziomu w historii.

17:55 : „Nie ma sposobu, aby coś zmienić. Niektórzy mówią, żeby wyjść na ulicę. Zrobiliśmy to kilka razy i to nie zadziałało”. Opracował nasz dziennikarz Fabian Magnino Zeznanie Alexisa, który uciekł z Rosji.

(Michael Runkel/Robert Harding/AFP)

17:30. : „W sumie ekshumowano 436 ciał. Większość z nich nosiła ślady gwałtownej śmierci, a 30 nosiło ślady tortur”.Gubernator Oleg Sengopov ogłosił na Telegramie.

17:27 : Władze ukraińskie ekshumowały 436 ciał zakopanych w lesie w pobliżu miasta Izyum odzyskanych od Rosjan, z czego 30 pokazuje „Oznaki tortur”deklaruje gubernator obwodu charkowskiego.

17:08 : Finlandia postanawia podjąć działania mające na celu ograniczenie „Znacznie” Wjazd obywateli Rosji na jej terytorium – zapowiada rząd, dzieląc przyznane wizy turystyczne przez dziesięć.

16:46 : po, poProgram specjalny o Wołodymyrze Zełenskim w TV5 Monde, francuskojęzyczny kanał międzynarodowy transmitował na ekranach spotkanie ukraińskiego prezydenta z innym „byłym aktorem”, francuską gwiazdą Alainem Delonem.

16:48 : Cywil zginął w rosyjskim ataku przeprowadzonym przez irańskie drony na port w Odessie na południu Ukrainy, poinformowało ukraińskie wojsko. „Odessa została zaatakowana przez drony samobójców z morza. Dwa drony zniszczyły budynek administracji w porcie”, Południowe Dowództwo Armii również zidentyfikowało go na Telegramie.

READ  Historyczny kontrakt dla Izraela: Waszyngton zgadza się sprzedać Niemcom system Arrow 3

15:47 Armia ukraińska ogłosiła, że ​​odebrała Rosjanom obszar we wschodnim obwodzie donieckim, w czasie, gdy Moskwa organizowała referenda w sprawie aneksji na kilku kontrolowanych przez siebie obszarach na Ukrainie.

14:13 : Jest druga po południu, oto nagłówki:

Tak twierdzi komisja śledcza ONZ ds. Ukrainy „popełnione zbrodnie wojenne” W kraju od rosyjskiej inwazji w lutym. kontynuować nasze życie.

Sami Cafe Jerome, jedna z moich asystentek LR Burmistrz Saint-Étienne Loire, zaangażowana w sprawę sekstaśmy, ogłasza swoją rezygnację z pracy w AFP.

Według ujawnionego w piątek tymczasowego raportu żandarmerii aresztowano tego lata 48 osób, które były naznaczone płonącym dachem, Zwłaszcza na południowym zachodzie.

Słowa Manuela Bombarda Sprawa Quatennensa spotkała się z ostrą krytyką. Zastępca La France Insoumise potwierdził dziś rano w CNews, że: Nie jest wart klapsa mężczyzna, który codziennie bije żonę..

12:52 : W Rosji nie ma już miejsca na gniew. Jeśli wyjdziesz, żeby to wyrazić, zostaniesz aresztowany przez policję, a nawet teraz przez wojsko. Teraz nie czas na złość, czas na odejście”.

Wielu Rosjan opuszcza kraj, aby uniknąć częściowej mobilizacji Władimira Putina. Franceinfo udało się zebrać zeznania jednego z nich. Opuścił Nowosybirsk na Syberii i dziś rano przybył do Kazachstanu autobusem obsługiwanym głównie przez mężczyzn. „Nikt nie mówił, wszyscy milczeli”.

12:17 Jest południe, czas na nowy punkt w wiadomościach:

Tak twierdzi komisja śledcza ONZ ds. Ukrainy „popełnione zbrodnie wojenne” W kraju od rosyjskiej inwazji w lutym. kontynuować nasze życie.

Rosyjskie referenda w sprawie aneksji rozpoczęły się dziś rano w częściach Ukrainy kontrolowanych przez Moskwę w całości lub w części. Sondaże kwalifikują się jako „Simolakra” przez Kijów i ludzi z Zachoduoznaczało eskalację konfliktu.

Według ujawnionego w piątek tymczasowego raportu żandarmerii aresztowano tego lata 48 osób, które były naznaczone płonącym dachem, Zwłaszcza na południowym zachodzie.

READ  Zidentyfikowane przypadki zwiększyły się czterokrotnie w ciągu czterech dni na Gwadelupie

• Wypowiedzi Manuela Bombarda w sprawie Quatennens wywołały wiele reakcji na portalach społecznościowych. Zastępca La France Insoumise potwierdził dziś rano w CNews, że: Nie jest wart klapsa mężczyzna, który codziennie bije żonę..

11:44 : „Na podstawie zebranych przez komisję dowodów stwierdziła, że ​​zbrodnie wojenne zostały popełnione na Ukrainie”Szef Komisji Śledczej ONZ, Eric Moss, powiedział: Podczas pierwszego referatu ustnego. Ta ostatnia wymienia rosyjskie bombardowania obszarów cywilnych oraz liczne egzekucje, tortury, maltretowanie i przemoc seksualną przypisywaną siłom rosyjskim.

11:44 : Tak twierdzi komisja śledcza ONZ ds. Ukrainy „popełnione zbrodnie wojenne” W kraju od rosyjskiej inwazji w lutym.

09:05 Jest dziewiąta, czas na nowy punkt w wiadomościach:

Rosyjskie referenda w sprawie aneksji rozpoczęły się dziś rano w częściach Ukrainy kontrolowanych przez Moskwę w całości lub w części. Kijów i Zachód określiły sondaże jako „symulowane”oznaczało eskalację konfliktu. kontynuować nasze życie.

Według ujawnionego w piątek tymczasowego raportu żandarmerii aresztowano tego lata 48 osób, które były naznaczone płonącym dachem, Zwłaszcza na południowym zachodzie.

• Władze w Iranie zablokowały dostęp do Instagrama i WhatsAppa w odpowiedzi na Sześć dni protestów Po śmierci młodej kobiety została aresztowana przez policję moralności, zabijając co najmniej 17 osób, jak podają wczoraj oficjalne media.

Wczoraj ministrowie spraw zagranicznych Rady Bezpieczeństwa ONZ zażądali, aby Rosja pociągnęła Władimira Putina do odpowiedzialności za inwazję na Ukrainę przed ich rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem.

08:59 : Prawie siedem miesięcy po wybuchu wojny na Ukrainie, dekada Referenda w sprawie aneksji W czterech ukraińskich separatystycznych regionach „Oznaka paniki ze strony rosyjskiej władzy”„, Analizowałem dziś rano na Franceinfo Cedric Mas, historyk wojskowości i prezes Instytutu odporności na pracę. według niego, „Te karty do głosowania nie będą ani wolne, ani uczciwe”.

07:42 : „Tam było nie do zniesienia, jakbyśmy mieli sznur na szyi, który powoli był ciągnięty”.Igor, 43-letni Ukrainiec, żałuje. Mimo strachu i klimatu nieufności i terroru opuścił swoje miasto Melitopol pod okupacją rosyjską, zanim pułapka została przed nim zamknięta. Ukraińcy, podobnie jak on, uciekają z terenów zajętych przez Rosjan, aby po referendum aneksyjnym nie zaciągnąć się do wojska. reportaż.

READ  Kandydat opozycji Albert Ondo Ossa rzuca wyzwanie prezydentowi Alemu Bongo

07:15 : separatystyczne władze w Doniecku, Ługańsku, Chersoniu i Zaporożu wytrzymają Referenda w sprawie aneksji od dzisiaj. Ale ta popularna konsultacja już zaczęła wpadać w mur: co więcej, kwalifikuje się jako „Parodia” przez prezydenta Emmanuela Macrona i opisał to jako „nielegalny” przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Pierre-Louis Caron podsumowuje przyczyny tego masowego odrzucenia.

07:10 : The „referenda” Właśnie zaczęła anektować Rosję na terenach kontrolowanych przez prorosyjskich.

07:21 Czas na pierwszy punkt w dzisiejszych wiadomościach:

Wczoraj ministrowie spraw zagranicznych Rady Bezpieczeństwa ONZ zażądali, aby Rosja pociągnęła Władimira Putina do odpowiedzialności za inwazję na Ukrainę przed ich rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem.

„Głową państwa, która chciała iść na wojnę i eskalować, jest Władimir Putin”.Emmanuel Macron powiedział w wywiadzie dla CNN na marginesie Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

• Władze Iranu zablokowały dostęp do Instagrama i WhatsAppa po sześciu dniach protestów w następstwie śmierci młodej kobiety aresztowanej przez Etykietę, zabijając co najmniej 17 osób, według raportu opublikowanego wczoraj przez państwowe media.

Emmanuel Macron ogłosił wczoraj, że chce „Jedź dwa razy szybciej” w Rozpowszechnianie energii odnawialnej Przyspieszenie uruchomienia nowych reaktorów jądrowych poprzez otwarcie pierwszej morskiej farmy wiatrowej we Francji w pobliżu Saint-Nazaire (Loire Atlantic).