Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Moskwa mówi, że dziesięć tysięcy ochotników już poprosiło o mobilizację; Niemcy są gotowe na przyjęcie uciekających Rosjan

  • Ukraina i Rosja wymieniły się jeńcami wojskowymiJest największy od początku ataku 24 lutego. W sumie po stronie ukraińskiej zwolniono dwieście piętnaście osóbwśród nich 188 „bohater” Po obronie huty Azowstal w Mariupolu (w tym 108 członków pułku azowskiego). Tymczasem Rosja repatriowała 55 więźniów, w tym byłego posła Wiktora Medwedczuka, bliskiego współpracownika prezydenta Rosji Władimira Putina, oskarżonego o zdradę stanu na Ukrainie.
  • Władimir Putin wydał dekret w środę a „Częściowe wypełnienie”zmierz osąd „Pilne i konieczne”. Trzysta tysięcy rezerwistów Dotyczy to przede wszystkim obywateli priorytetowych z doświadczeniem wojskowym, którzy mają 65 lat dla najstarszych. Policja aresztowana 1332 osoby w protestach po ogłoszeniu PutinaWedług OVD-Info, organizacji specjalizującej się w statystykach aresztowań.
  • W przemówieniu do narodu Putin powiedział, że jest gotów to wykorzystać „wszystkie znaczenia” W swoim arsenale przeciwko Zachodowi, który oskarżył go o pożądanie „zniszczyć” Rosja. Zarzucił Zachodowi, a zwłaszcza NATO, że stoi za „Nuklearny szantaż”oddalić zarzuty przeciwko niemu. „To nie jest mistyfikacja”Potwierdzony. Wojna nuklearna jest nie do wygrania i nie powinna być prowadzona”.Prezydent USA Joe Biden odpowiedział na podium ONZ.
  • Powinien „Trzymaj naszą linię” Konfrontacja „szantaż” Prezydent Francji powiedział: Emmanuel Macronw rozmowie z Telewizja BFM Wyemitowany w czwartek, 22 września.
  • Ministrowie spraw zagranicznych G7 potępili „ostatnia eskalacja” Moskwa w konflikcie na Ukrainie, „w tym częściowa mobilizacja rezerwistów i nieodpowiedzialna retoryka nuklearna”w Komunikacja Wysłany w nocy od środy do czwartku.
  • Przemawiając w środę przez wideokonferencję na dorocznym Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, Uczeń pana Zełenskiego a „Tylko kara” przeciwko Moskwie – słowo, które wypowiedział piętnaście razy – stanowczo potępia inwazję wojsk rosyjskich na jego kraj i wzywa do powołania specjalnego sądu, który miałby sądzić Moskwę „Za zbrodnię agresji, którą popełnił przeciwko naszemu państwu”.. Wezwał również ONZ do: Wycofanie weta z Rosji.
  • Sześć osób zginęło Sześciu innych zostało rannych podczas bombardowania zadaszonego targu w DonieckProrosyjski burmistrz miasta Ołeksij Kulmzin ogłosił w czwartek kabel.
  • Witalij Kim gubernator Mikołajówszczegółowo w kabel Zniszczenia spowodowane bombardowaniem w okolicy.
READ  Ograniczając dostawy rosyjskiego gazu, Zełenski oskarża Moskwę o prowadzenie „otwartej wojny gazowej przeciwko zjednoczonej Europie”

Znajdź nasz koncert z wczoraj, klikając pod tym linkiem.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

chroniczny. Alain Franchon: „prezentowanie Globalnego Południa jako bloku antyzachodniej opozycji to karykatura”

Powieść. „Wolałbym iść do więzienia nad Ukrainą” – szok wywołany mobilizacją wojskową Rosji

rozszyfrowanie. Rosja: „Częściowa” mobilizacja, dalekosiężna gra wojskowa

czat. Emmanuel Greenspan „Strach przed skrajnie negatywną reakcją rosyjskiego społeczeństwa do tej pory przekonał Putina, by nie przeprowadzał ogólnej mobilizacji”

realistyczny. Według społeczności międzynarodowej ogłoszenie częściowej mobilizacji w Rosji jest dla Władimira Putina „nowym znakiem anarchii”.

instalacja. Między Rosją a Zachodem Emmanuel Macron atakuje Ruch Państw Niezaangażowanych

W ONZ Emmanuel Macron skrytykował kraje, które twierdzą, że są niezaangażowane, za zachowanie neutralności w obliczu wojny na Ukrainie.

wideo. W ONZ Emmanuel Macron potępia „powrót do epoki imperializmu i kolonializmu”

pas startowy. Laura Petio: „Wykorzystanie leksykonu wojskowego umożliwia uzasadnienie transformacji niektórych procesów i instrumentów legislacyjnych”

Referencje – Zalecenia. „Te obrazy masowych grobów Izium, te porzucone zwłoki, ta rozkładająca się ręka z żółto-niebieską bransoletą, nigdy mnie nie opuszczają”