Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emmanuel Macron uważa, że ​​musimy „trzymać się naszej linii” w obliczu „szantażu” Władimira Putina

Emmanuel Macron uważa, że ​​musimy „trzymać się naszej linii” w obliczu „szantażu” Władimira Putina

Zdjęcie z okładki: Emmanuel Macron rozmawia z prasą w Nowym Jorku 21 września 2022 r. Ludovic Marin/AFP

  • Ukraina i Rosja wymieniły się jeńcami wojskowymiJest największy od początku ataku 24 lutego. Łącznie po stronie ukraińskiej zwolniono 215 osóbwśród nich 188 „bohater” Po obronie huty Azowstal w Mariupolu (w tym 108 członków pułku azowskiego). Pięciu dowódców wojskowych, w tym szefowie obrony Azowstalu, zostało przeniesionych do Turcji, gdzie pozostaną „Absolutnie bezpiecznie i w komfortowych warunkach” nad„Pod koniec wojny” Zełenski potwierdził. Dziesięciu jeńców wojennych – w tym pięciu Brytyjczyków i dwóch Amerykanów – uczestniczy w tej wymianie i przechodzi przez Arabię ​​Saudyjską. Tymczasem Rosja repatriowała 55 więźniów, w tym byłego posła Wiktora Medwedczuka, który jest bliski prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, oskarżonemu o zdradę stanu na Ukrainie.
  • Władimir Putin wydał dekret w środę a „Częściowe wypełnienie”zmierz osąd „Pilne i konieczne”. 300 000 żołnierzy rezerwy Dotyczy to przede wszystkim obywateli priorytetowych z doświadczeniem wojskowym, którzy mają 65 lat dla najstarszych. Znak, że wielu Rosjan martwi się witrynami Linie lotnicze zostały przejęte Po wystąpieniu Putina i internetowej petycji przeciwko mobilizacji zebrano już ponad 230 tysięcy podpisów. 1332 osoby aresztowane w protestach antymobilizacyjnychWedług OVD-Info, organizacji specjalizującej się w statystykach aresztowań. To największe protesty w Rosji od lutego.
  • W przemówieniu do narodu Putin powiedział, że jest gotów to wykorzystać „wszystkie znaczenia” W swoim arsenale przeciwko Zachodowi, który oskarżył go o pożądanie „zniszczyć” Rosja. Zarzucił Zachodowi, a zwłaszcza NATO, że stoi za „Nuklearny szantaż”oddalić zarzuty przeciwko niemu. „To nie jest mistyfikacja”Potwierdzony. Wojna nuklearna jest nie do wygrania i nie powinna być prowadzona”.Joe Biden odpowiedział na podium ONZ. Prezydent USA bezpośrednio zaatakował Rosjęoskarżając go o posiadanie tego „Bezwstydnie naruszyłem” Zasady ONZ od czasu ataku na Ukrainę.
  • Przemawiając w środę za pośrednictwem wideokonferencji na dorocznym Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, Uczeń Wołodymyra Zełenskiego A „Tylko kara” przeciwko Moskwie – słowo, które wypowiedział piętnaście razy – stanowczo potępia inwazję wojsk rosyjskich na jego kraj i wzywa do powołania specjalnego sądu, który miałby sądzić Moskwę „Za zbrodnię agresji, którą popełnił przeciwko naszemu państwu”.. Wezwał również ONZ do: Wycofanie weta z Rosji.
  • Wielka Brytania będzie nadal udzielać Ukrainie pomocy wojskowej do zwycięstwo Kto jest ostatni przeciwko Rosji?Nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss obiecała w środę wieczorem podczas spotkania Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
  • Ukraińskie władze oskarżyły Moskwę o ponowne zbombardowanie w środę miejsca elektrowni Zaporoskiej. Sytuacja jest „Dalsze pogorszenie”ostrzegł dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafael Grossi. „Nie możemy sobie pozwolić na czekanie, aż wydarzy się coś katastrofalnego”., on dodał. Na zakończenie spotkania w ONZ poświęconego bezpieczeństwu jądrowemu wiele krajów zachodnich złożyło wspólne oświadczenie, że: [rappeler] Że zwiększone ryzyko wypadku nuklearnego pozostanie niebezpiecznie wysokie, dopóki Rosja będzie obecna na terenie Zaporoża”.

Znajdź nasz koncert z wczoraj, klikając pod tym linkiem.

READ  „Referenda” rozpoczęły aneksję terytoriów zajętych przez siły rosyjskie

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

chroniczny. Alain Franchon: „prezentowanie Globalnego Południa jako bloku antyzachodniej opozycji to karykatura”

Powieść. „Wolałbym iść do więzienia nad Ukrainą” – szok wywołany mobilizacją wojskową Rosji

rozszyfrowanie. Rosja: „Częściowa” mobilizacja, dalekosiężna gra wojskowa

czat. Emmanuel Greenspan „Strach przed skrajnie negatywną reakcją rosyjskiego społeczeństwa do tej pory przekonał Putina, by nie przeprowadzał ogólnej mobilizacji”

realistyczny. Według społeczności międzynarodowej ogłoszenie częściowej mobilizacji w Rosji jest dla Władimira Putina „nowym znakiem anarchii”.

instalacja. Między Rosją a Zachodem Emmanuel Macron atakuje Ruch Państw Niezaangażowanych

W ONZ Emmanuel Macron skrytykował kraje, które twierdzą, że są niezaangażowane, za zachowanie neutralności w obliczu wojny na Ukrainie.

wideo. W ONZ Emmanuel Macron potępia „powrót do epoki imperializmu i kolonializmu”

pas startowy. Laura Petio: „Wykorzystanie leksykonu wojskowego umożliwia uzasadnienie transformacji niektórych procesów i instrumentów legislacyjnych”

Referencje – Zalecenia. „Te obrazy masowych grobów Izium, te porzucone zwłoki, ta rozkładająca się ręka z żółto-niebieską bransoletą, nigdy mnie nie opuszczają”