Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kijów zapowiada wymianę 215 jeńców wojskowych, w tym szefów Obrony Azowstalu

Ukraina ogłasza wymianę 215 jeńców wojskowych, w tym szefów obrony Azowstalu

„Udało nam się uwolnić 215 osób”Szef ukraińskiej administracji prezydenckiej Andriej Jermak powiedział telewizji. Wśród nich byli dowódcy obrony huty Azowstal w mieście Mariupol, symbolu oporu wobec rosyjskiej inwazji.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w swoim codziennym przemówieniu, że Rosja repatriowała 55 więźniów, w tym byłego posła Wiktora Medwedczuka, bliskiego przyjaciela Władimira Putina, oskarżonego o zdradę stanu na Ukrainie. W zamian przedstawiliśmy 55 osób, które nie zasługują ani na żal, ani na współczucie.Ci, którzy „Walczyli przeciwko Ukrainie i tym, którzy zdradzili Ukrainę”Wydanie.

W ramach tego Długi proces konfiguracjipięciu dowódców wojskowych, „Super bohaterowie”W tym szefowie obrony Azowstalu, powiedział Zełenski, zostali przeniesieni do Turcji. Negocjacje były ponadwymianą „Najdłuższy i najtrudniejszy”on dodał.

Więźniowie zagraniczni przechodzą przez Arabię ​​Saudyjską

Ci ludzie pozostaną w Turcji „Absolutnie bezpiecznie i w komfortowych warunkach” nad„Pod koniec wojny” Ale będą mogli tam spotkać się ze swoimi rodzinami na warunkach umowy z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, poinformował szef ukraińskiego państwa.

Łącznie 188 „Bohaterowie Azowstalu i Mariupola” Powiedział, że wymieniono 108 żołnierzy pułku azowskiego. „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uratować każdego, kto znajduje się w rosyjskiej niewoli”Zełenski obiecał, że wśród wymienianych więźniów są kobiety w ciąży.

Ogłoszono, że dziesięciu zagranicznych jeńców wojennych – pięciu Brytyjczyków, Amerykanów, Marokańczyków, Szwedów i Chorwatów – zostało dziś przeniesionych z Rosji do Arabii Saudyjskiej w ramach saudyjskiej wymiany dyplomatycznej między Moskwą a Ukrainą, w ramach tej wymiany. Pan Zełenski. Ostatni ukraińscy obrońcy Mariupola, zaszyci w ogromnej hucie Azowstalu na Morzu Azowskim, po trzech miesiącach zaciekłych walk poddali się siłom rosyjskim w dniach 16-20 maja.

READ