Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przedsiębiorca SPAC Pegasus łączy się z FL Entertainment

Źródło obrazu © Reuters

(Boursier.com) – Stolica Tikehau Ogłasza, że ​​Pegasus Entrepreneurial Acquisition Company Europe (Pegasus Entrepreneurs), jej grupa sponsorująca skierowana do szybko rozwijających się przedsiębiorczych firm europejskich, zawarła umowę o połączeniu z FL Entertainment, globalną grupą rozrywkową specjalizującą się w produkcji i dystrybucji treści oraz zakładów sportowych online.

Transakcja ta pozwoli FL Entertainment wejść na giełdę Euronext Amsterdam i stanowi wyjątkową okazję dla FL Entertainment do realizacji wizji rozwoju i konsolidacji swojej działalności jako spółki giełdowej.

Warunki transakcji reprezentują początkową kapitalizację rynkową w wysokości 4,1 mld euro i początkową wartość przedsiębiorstwa w wysokości 7,2 mld euro.

FL Entertainment jest kontrolowane przez Financière Lov i zarządzane przez Stéphane’a Courbita, wiodącego przedsiębiorcę w branży rozrywkowej. Działalność FL Entertainment skupia się wokół dwóch firm, Banijay Group („Banijay”) i Betclic Everest Group („Betclic”). Banijay to wiodąca na świecie niezależna firma produkująca treści, posiadająca ponad 120 firm produkcyjnych w 22 krajach. Betclic to najszybciej rozwijająca się platforma zakładów sportowych w Europie, która zbudowała pozycję lidera na atrakcyjnych rynkach, w tym we Francji, Portugalii, Włoszech i Polsce.

FL Entertainment wygenerowało przychody w wysokości około 3,5 miliarda euro i skorygowaną EBITDA w wysokości około 609 milionów euro w 2021 roku.

Pegasus Entrepreneurs został uruchomiony przez Tikehau Capital wraz ze współsponsorami Financière Agache, Pierre Cuiller i jego dyrektorem generalnym Jean-Pierre Mustierem i Diego De Giorgi. Pod koniec 2021 r. Pegasus Entrepreneurs pozyskał 210 mln euro w ramach oferty prywatnej. Do tej pory firma FL Entertainment pozyskała ponad 620 mln GBP zobowiązań, w tym około 220 ME poprzez prywatną inwestycję w akcje publiczne (PIPE) oraz dodatkowe 50 ME przez Tikehau Capital i Financière Agache w ramach ich przejęcia. Bezwarunkowe zobowiązanie forward W czasie pierwszej oferty publicznej Pegasus Entrepreneurs, inwestycja w wysokości 250 ME dokonana przez dominującego udziałowca Financière Lov (kontrolowanego przez Stéphane Courbit) i ponad 100 ME przez Pegasus Entrepreneurs zabezpieczona stałymi zobowiązaniami.

READ  Sarah Harding Dead: Dziewczyna na głos Piosenkarka miała 39 lat: Pokaz slajdów

Ten sukces podkreśla strategię Tikehau Capital dla SPAC.


© 2022 Boursier.pl