Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy po śmierci syna widzimy go w Top Chef?

Yannicka Alleno. Wybitny szef kuchni, który właśnie stracił syna, który zginął w tragicznym wypadku w niedzielę, powinien niedługo pojawić się na Top Chef.

[Mise à jour le 11 mai 2022 à 20h18] Wielogwiazdkowy szef kuchni stracił syna, Antoine’a, po strasznym wypadku w niedzielny wieczór. 24-latek został zabity przez uciekiniera w skradzionym samochodzie podczas jazdy motocyklem i zatrzymywania się na czerwonym świetle. W pobliżu mostu Alma, gdzie Lady Di Zmarł 25 lat temu…Antoine Alléno doznał obrażeń pomimo udzielenia pierwszej pomocy i masażu serca przeprowadzonego przez służby ratunkowe na miejscu…Mały chłopiec pozostawił pogrążonego w żałobie ojca, matkę i brata.

Kierowca podejrzany o śmiertelne uszkodzenie akumulatora został oskarżony o „mimowolne morderstwo i obrażenia” w środę, 11 maja. według ParyżProkuratura i sędzia śledczy zażądali powrotu go do aresztu tymczasowego. Jest już znany policji za popełnienie kilku przestępstw, w tym wykroczeń drogowych, ale także w sprawie o przemoc.

Antoine Alléno poszedł w ślady swojego ojca, który został ukoronowany 13 gwiazdami z całego świata. Yannick Alleño, który jest obecnie w żałobie, ryzykuje, że jego przyszłe projekty zostaną zachwiane w najbliższej przyszłości. Oczekuje się jednak, że weźmie udział w selekcji edycji 2022 r szef kuchniProgramy są wstępnie nagrane.

Yannick Alléno, na czele dwóch trzygwiazdkowych restauracji we Francji, Pavillon Ledwin w Paryżu i rok 1947 W Courchevel został już uwzględniony w selekcji do edycji Top Chef 2022. Znajdziesz go w 16 odcinku programu kulinarnego na środa 1 czerwca 2022 o 21:10jako niespodzianka juror, gdy do półfinału pozostało tylko 3 kandydatów!

„Kandydaci, którzy nie wygrali jeszcze swojego ostatniego biletu, będą musieli przekonać Yannicka Alléno i jego cukiernika Auréliena Rivoire o produkcie, którego używają w swojej restauracji: czekoladzie, którą kandydaci będą musieli ugotować w słodki i pikantny sposób” – wyjaśnia M6. , w oficjalnym oświadczeniu o wydarzeniu.

Wybitny szef kuchni wysłał do syna słodką wiadomość na Instagramie, w której zamieścił zdjęcie i historię wspomnień. Wielu jego kolegów ze świata gastronomii okazywało mu wsparcie, m.in. Muhammad Sheikh, Michel Saran Albo Helen Darrows z Top Chef.

W poniedziałek 9 maja szef kuchni Yannick Alléno rozmawiał ze swoją rodziną w komunikacie prasowym: „Szef kuchni Yannick Alléno, jego matka Isabel, brat Thomas i jego rodzina, a także zespoły grupy Yannick Alléno poinformowali cię o śmierci ich syn, brat, kolega i przyjaciel Antoine, ofiara wypadku drogowego, który miał miejsce w nocy 8 maja w Paryżu.

Spójrz na Antoine, wszyscy myślą o tobie!!!!Yannick Alléno zamieścił na Instagramie zdjęcie kwiecistej fasady restauracji Alléno dla smakoszy z burgerami, którą otworzył wraz z synem w L’Allénothèque, w 7. dzielnicy Paryża. Wiele osobistości wchodziło w interakcję w komentarzach, tworząc wiele wiadomości poparcia, takich jak Helen Drews, Mohamed Sheikh, David Galian, Michel Saran, Christophe Michalak, Simone Zanoni, Pierre Sang …

READ  Modelka Naomi Campbell została matką w wieku 50 lat

Poza rodziną zatrząsł się cały świat gastronomii. Trzygwiazdkowy szef kuchni Jay Savoy przesłał kondolencje swojemu przyjacielowi Yannickowi Alleño na Twitterze:

Guillaume Gomez, szef kuchni Pałacu Elizejskiego w 2021 r., również opisał ten incydent jako „niesprawiedliwą i przerażającą tragedię”. Antoine Alléno poszedł w ślady ojca i przyjął rolę szefa kuchni w restauracji gourmet z burgerami, którą prowadzi z ojcem. „Byłeś uśmiechniętym, zabawnym młodym szefem kuchni z świetlaną przyszłością” – napisał Guillaume Gomez na Twitterze w poniedziałek:

Były członek jury programu szef kuchni Michele Saran opublikowała również historię na Instagramie: „Jestem zszokowana taką tragedią. Tak niesprawiedliwą i przerażającą. Wszystkie moje myśli do Yannicka i całej rodziny”. Mohamed Sheikh, zwycięzca edycji Top Chef 2021, również życzył „rodzinie Alléno wszelkiej wygody, wsparcia, odwagi i życzliwości, na jakie zasługują w tym trudnym momencie”, a stamtąd na Instagramie.

Do wypadku drogowego doszło około godziny 23:20 w nocy z niedzieli 8 maja na poniedziałek 9 maja 2022 r. na rogu Place de la Residence i Rue Bousquet w 7. dzielnicy Paryża. Jadące z pełną prędkością Audi RS6 zderzyło się z VTC, a następnie samoobsługowy skuter elektryczny Antoine’a Alléno zatrzymał się na czerwonym świetle. Kierowca Audi, 25-latek, rzekomo ukradł luksusowy samochód z parkingu w Coya, dostarczając parkingowemu fałszywy bilet. Syn Yannicka Alleño zmarł na miejscu, a pasażera i kierowcę furgonetki zabrano do szpitala, nie poddając żadnej istotnej diagnozie. Pasażer doznał siniaków i został uratowany w szoku.

Kierowcę samochodu, który uciekł pieszo, został ostatecznie zatrzymany przez policjanta z DSPAP, który podczas wypadku był poza służbą. Po tym, jak oskarżony został umieszczony w areszcie policyjnym i odmówił wykonania badania na zawartość alkoholu we krwi, oskarżony został przewieziony do szpitala Petit-Salpetriere, ale nie znaleziono żadnych obrażeń. „Podejrzany chciał odbyć karę więzienia i prowadzić samochód pod wpływem alkoholu” – powiedziała paryska policja.

Kierowca podejrzany o to, że został ranny w zabójstwie Antoine’a Alléno w 7. dzielnicy Paryża, został oskarżony w szczególności o „morderstwo i nieumyślne obrażenia”. Według gazety Le Parisien prokuratura i sędzia śledczy domagali się powrotu go do aresztu tymczasowego. Mężczyzna jest już znany policji z kilku przestępstw, w tym wykroczeń drogowych, ale także w sprawie z użyciem przemocy.

READ  Jak oglądać transmisję na żywo z Gateshead Diamond League Series

Podejrzany, 25-latek Francky D., urodził się jako wykonawca robót budowlanych żubry w Val d’Oise. Pijany, właśnie ukradł luksusowy samochód, Audi RS6, z parkingu restauracji, przedstawiając fałszywy bilet parkingowemu. Pole C było poszukiwane przez policję na karę 3 miesięcy więzienia. Według RMC „Jest to osoba, o której wiadomo również, że popełniła wiele kradzieży samochodów, zorganizowane napady na gangi i oszustwa”. Prokuratura w Paryżu wszczęła śledztwo w sprawie morderstwa w okolicznościach obciążających i powierzyła je Departamentowi Traktowania Wypadków Sądowych (STJA). Według policyjnego źródła cytowanego przez gazetę „Le Parisien” podejrzany był „tak pijany, że nie pamięta dokładnie okoliczności, w jakich spowodował tę tragedię”. Jednak według tego samego źródła podejrzany nie będzie „wielkości bandyty. Jest drobnym przestępcą bez wzrostu”.

Kim jest Antoine Alléno, syn Yannicka Alléno?

Antoine Alleño poszedł w ślady swojego wielogwiazdkowego ojca, sam będąc szefem kuchni. Co więcej, ojciec i syn już pracowali razem. Antoine przejął rolę szefa kuchni w restauracji, którą prowadził z ojcem Burger ojca i syna z Alino. Restauracja serwuje burgery dla smakoszy w sercu słynnej piwnicy z winami L’Allénothèque, w 7. dzielnicy Paryża. W 2021 roku Antoine Alléno stworzył nowego burgera dla zeszłorocznego zwycięzcy Top Chef, Mohameda El Sheikha. „Antoine należy do nowej generacji szefów kuchni, którzy chcą zrewolucjonizować francuską scenę gastronomiczną” – oświadczyli jego krewni w komunikacie prasowym.

Kim jest Yannick Alleno, wielogwiazdkowy szef kuchni?

Szef kuchni Yannick Alléno urodził się 16 grudnia 1968 r. w Puteaux w departamencie Hauts-de-Seine w regionie Ile-de-France w rodzinie bistro. Uczył się w szkole średniej Santos Dumont w Saint-Cloud, BEP w zakresie gotowania, a następnie dołączył do Hotelu Lutetia w 1986 roku jako młodszy cukiernik. W 1987 roku dołączył do Royal Monceau jako pracownik, następnie w Sofitel de Sèvres jako Demi-Chef, a następnie Chef de party w 1990. Karierę kulinarną kontynuował w Le Meurice w 1992 jako Head Chef, a następnie w Restauracji Drouant w 1994 jako Asystent szefa kuchni, zanim został szefem kuchni w Hôtel Scribe w 1999 r..

W 2003 roku młody szef kuchni Yannick Alléno był szefem restauracji w Le Meurice w 1. dzielnicy Paryża, aw 2004 roku otrzymał drugą gwiazdkę w przewodniku Michelin. został ukoronowany trzema gwiazdkami w Przewodniku Michelin, dzięki dedykacji, która rok później, w 2008 roku, przyniosła mu tytuł Szefa Roku.

Jeśli Yannick Alléno otrzymał 3 gwiazdki we Francji w 2007 roku za Le Meurice, z którego wyjechał w 2012 roku, następnie w 2015 roku za Pavillon Ledoyen, a wreszcie w 2017 roku za jego restaurację Le 1947 w Courchevel, to jest także emblematyczną postacią kuchni francuskiej za granicą. W 2008 roku założył grupę restauracyjną Kolekcja Yannicka Allino W dziedzinie fine dining przejął stery w pałacu Cheval Blanc w Courchevel, a następnie przeniósł się do Royal Mansour w Marrakeszu. W 2010 osiadł w Dubaju w One & Only The Palm, a następnie w Pekinie w Shangri-La. W 2011 przeniósł się do Taipei 101 na Tajwanie. Oprócz swoich prestiżowych stołów, które następnie otworzył we Francji (patrz poniżej), Yannick Alléno jest również znany szerokiej publiczności ze swojego regularnego udziału w Top chef na M6.

READ  Rynek rozrywki w rozszerzonej rzeczywistości Zużycie, cena, sprzedaż, gracze, prognozy 2021-2030 | Google Labs, Microsoft, Blippar i Marxent

Jakie są restauracje Yannicka Alleno?

W 2012 roku Yannick Alléno otworzył swoje pierwsze bistro w Paryżu: the paryskie terroir, w 5. dzielnicy, na cześć produktów i przepisów z Ile-de-France, gdzie dorastał, z przystępnym menu. Jego drugi Terroir Parisien został otwarty w 2013 roku w Palais Brongniart w 2. dzielnicy.

W 2014 roku Yannick Alleño przejął ster w Pavillon Ledwin na Place de la Champs-Elysées o 8I Paris Circle, za który otrzymał 3 gwiazdki w 2015 roku. W tym samym roku został również uznany Szefem Roku przez Gault & Millau.

W 2017 roku otrzymał trzy gwiazdki w przewodniku Michelin za swoją restaurację rok 1947 Znajduje się w prestiżowej rezydencji Cheval Blanc w Courchevel. Szef kuchni oferuje „artystyczną, innowacyjną i smaczną kuchnię” stosowaną do lokalnych produktów, serów i ryb. Ich specjalnością są nowoczesne tartlets, reblochon z czarnymi truflami i lodem, gnocchi z białej ryby w rukoli, z czarnymi truflami i maślanką czy fondant czekoladowy pod mikado z pikantnej bezy, herbatniki z wodorostów i sorbet yuzu.

W kwietniu 2022 roku 13-gwiazdkowy szef kuchni zaadaptował swoją słynną restaurację Pavyllon w Ermitażu w Monako, aby na nowo odkryć ikony restauracji Palace.

Kim jest żona Yannicka Alleño?

18 grudnia 2015 r. szef kuchni Yannick Alleño poślubił rzeźbiarza Lawrence BonnellPoznali się w 2011 roku. Pobrali się w Ratuszu w 8. dzielnicy Paryża. Ważnym dla mnie dziełem serca jest rzeźba Lawrence’a Bonnella pt przebudzenie, który ten ostatni zostawił pewnego ranka na środku mojego salonu, był niespodzianką. To był początek naszej historii, a ta praca stała się symbolem tego momentu, który zmienił moje życie”, potwierdzając jego związek z magazynem. Sztuki piękne 12 listopada 2021 r.

Jaka jest historia miłosna między Yannickiem Alleño i Patricią Kass?

Yannick Alleño był towarzyszem piosenkarki Patricii Cass W latach 2008-2009 Patricia Kass powiedziała w wywiadzie dla magazynu Retro: „Zachowaliśmy prawdziwą czułość”.