Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmieniono działalność klubów nocnych, zlikwidowano 157 miejsc pracy

Przewraca strony dla logo Nights Paryż Co przyciągnęło turystów z całego świata: kabaret Le Lido, jeden z symboli tradycji pisma, ustąpi miejsca „Sali Widowisk Muzycznych”, zdecydował jego nabywca, gigant hotelowy Accor, podpisując tym samym rychły koniec ptasie magazyny. W czwartek administracja Lido przedstawiła przedstawicielom sztabu „projekt reorganizacji”, który w rzeczywistości miałby doprowadzić do zniknięcia stałych sił. Zamiast tego obiecał „stworzyć odnowiony program teatru muzycznego, a także gruntowną zmianę modelu pokazów obiadowych i recenzji”.

Lido bardzo ucierpiało z powodu kryzysu zdrowotnego

Stworzony w 1946 roku przez rodzinę Clérico i najbardziej znany ze swojego zespołu „Bluebell Girls”, pierzastych tancerek z niekończącymi się nogami i apodyktyczną ciążą, Lido ucierpiało podobnie jak cały sektor, od zamknięcia związanego z kryzysem zdrowotnym: obroty klubów nocnych i sal muzycznych zawaliło się o 80% w 2020 roku. Nowy projekt w Lido ma na celu „przywrócenie tej paryskiej sali jej pełnego miejsca na koncercie francuskich, krajowych i międzynarodowych kreatywnych widzów (…) dzięki ambitnej nowej projekt linii”, ogłoszono w komunikacie prasowym administracji.

Dodała, że ​​zaplanowano plan ochrony zatrudnienia, który przewiduje „zniesienie 157 stałych etatów” ze 184 „głównie w pomieszczeniach i służbach technicznych”, wraz z „środkami przekwalifikowania i przekwalifikowania” pracowników. Źródło związkowe potwierdziło AFP, że dotyczy to „około sześćdziesięciu osób” z „artystycznego płaskowyżu”, przy czym większość pracowników klubu nocnego Champs-Élysées, który w zeszłym roku obchodził 75. rocznicę, zbliża się do emerytury.

Jeden z związkowców zapewnia: „Nie będzie burzy”.

Ten związkowiec zapewnił AFP, że ten projekt „będzie realizowany za zgodą iw porozumieniu z partnerami społecznymi, nie będzie burzy”, stwierdzając, że „przegląd Lido się skończył”. W grudniu 2021 roku francuski gigant hotelowy Accor, na czele 5300 hoteli w 110 krajach, kupił tracący rok kabaret od grupy restauracyjnej Sodexo, jej właściciela od 2006 roku. Ten ostatni nie zdołał ponownie uruchomić miejsca, którego „skumulowane straty wyniosły 80 mln euro w ciągu ostatniej dekady.

READ  David Halliday pojawia się bez ubrania, w wieku 55 lat jest to warte skrętu

Dla Dominique’a de Roux, stojącego na czele rodzinnej firmy RD Blooms, „oficjalnego hydraulika Lido dla Gillin”, „to bolesne”. „Magia mody została utracona” w gospodarce ostatnich lat, ubolewa przed AFP, podczas gdy „kiedy idziesz do Lido lub Moulin Rouge, masz pełne oczy”.

„Znikające logo Paryża”

Ze swojej strony, skomentował jeden ze specjalistów od spektakli stolicy, nie chce ich cytować, a jego zniknięcie uważa za desperackie: „To motto miejsca znikającego Paryża, trochę obrazu Francji w świat.” Lido będzie teraz tworzyć oryginalne spektakle pod kierunkiem Jean-Luca Choplina, byłego dyrektora Théâtre du Châtelet, który był także programistą La Seine Musicale, według zgodnych źródeł. Jego kierownictwo potwierdziło w czwartek, że poczyni „znaczące inwestycje w renowację obiekty.”

W 2015 roku instytucja rozpoczęła swoją transformację od aktualizacji recenzji pod przewodnictwem belgijskiego reżysera Franco Dragone, który pracował dla Cirque du Soleil i wystawiał niesamowite spektakle, w tym spektakl Celine Dion w Las Vegas. Jednak to ponowne uruchomienie nie przyniosło oczekiwanego sukcesu.

FO Oddział Działań Technicznych „Obudź się”

Na początku grudnia 2021 r. Sodexo ogłosiło, że sprzeda kabaret Sodexo Live! który nie „pasuje już do jego strategii wzrostu”. Następnie grupa dała jasno do zrozumienia, że ​​chce przestawić Sodexo Live! W zakresie gastronomii i usług rozwijany z markami Lenôtre, Bateaux Parisiens, Batobus i Yachts de Paris.

Związek większościowy Lido powiedział AFP, że dział działań technicznych FO jest „czujny w ochronie interesów pracowników”, życząc Accorowi „przeklasyfikowania jak największej liczby pracowników”. Rozpoczął się okres negocjacji warunków tego planu z partnerami społecznymi.