Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Powołanie Przewodniczącego Rady Dyrektorów HBCE

Wiadomości prawne:

Jean Bonardo, obecnie dyrektor generalny HSBC Continental Europe, został mianowany prezesem HSBC Continental Europe. Zastąpił Jana Samira Assafa, który po 9 latach pełnienia funkcji prezesa HBCE zgodził się przejąć radę dyrektorów HSBC Middle East BV (HMEH) i HSBC Bank Middle East Limited (HBME).

Jean Bonardo obejmie wiodącą rolę w bankowości korporacyjnej, inwestycjach i rynkach, kontynuując swoje zaangażowanie na rzecz klientów i wszystkich interesariuszy, aby utrzymać najwyższy poziom dialogu strategicznego w całej Europie kontynentalnej. Na tym stanowisku będzie podlegał bezpośrednio Greggowi Joytowi, Global Co-President HSBC Capital and Market Banking.

Wkrótce zostanie ogłoszony jego następca na stanowisko CEO HSBC Continental Europe.

Colin Bell, dyrektor zarządzający HCBC Bank plc i HSBC Europe skomentował: „Jako dyrektor zarządzający w ciągu ostatnich dziewięciu lat Jane przewodziła transformacji biznesowej w trudnym czasie, współpracując z klientami i zewnętrznymi interesariuszami, aby położyć podwaliny pod HSBC Continental Europe jako w pełni zintegrowany podmiot”.

Biografia osobista

Jean Bonardo

59 lat

Były student Politechniki

Swoją karierę rozpoczął w Ministerstwie Finansów, a zwłaszcza w Skarbie Państwa.

W 1995 roku został Doradcą Technicznym Prezesa Rady Ministrów.

Dołączył do działu finansów korporacyjnych w HSBC France w 1997 r., A w 2000 r. Został mianowany Dyrektorem Generalnym.

W marcu 2004 r. Został współprezesem Bankowości Inwestycyjnej Korporacyjnej i Rynkowej, gdzie był odpowiedzialny za Bankowość Korporacyjną i Inwestycyjną.

W 2005 roku objął stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego, aw 2007 roku przejął Bankowość Korporacyjną, Inwestycje i Rynki w HSBC France.

W lutym 2010 roku został mianowany zastępcą dyrektora generalnego, poza pełnieniem funkcji szefa HSBC France ds. Rynków korporacyjnych, inwestycyjnych i bankowych.

W styczniu 2012 roku został Dyrektorem Generalnym HSBC France, która ostatnio przekształciła się w HSBC Continental Europe.

Uwaga dla redaktorów:

HSBC Europa kontynentalna

HSBC Continental Europe jest spółką zależną Grupy HSBC. Siedziba HSBC Continental Europe znajduje się w Paryżu. Oprócz działalności bankowej we Francji HSBC Continental Europe prowadzi działalność 10 oddziałów w Europie (Belgia, Hiszpania, Grecja, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Polska, Czechy i Szwecja). Misją HSBC Continental Europe jest obsługa klientów z regionu Europy kontynentalnej, aby zaspokoić ich potrzeby na całym świecie oraz klientów z innych krajów grupy w celu zaspokojenia ich potrzeb w regionie Europy kontynentalnej.

READ  Ukraina: ponad 260 bojowników ewakuowanych z zakładu w Mariupolu - Reuters

Grupa HSBC

HSBC Holdings plc, spółka macierzysta Grupy HSBC, ma siedzibę w Londynie. Grupa obsługuje klientów na całym świecie poprzez organizacje w 64 krajach i regionach w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie iw Afryce Północnej. Z aktywami w wysokości 2959 miliardów dolarów na 31 marca 2021 roku HSBC jest jedną z wiodących na świecie grup bankowych i finansowych.