Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Poważne incydenty na marginesie finału Ligi Europejskiej pomiędzy Sewillą a Romą

Poważne incydenty na marginesie finału Ligi Europejskiej pomiędzy Sewillą a Romą

Do incydentów doszło na marginesie finału Ligi Europy pomiędzy Sevillą a Romą. Według wstępnego raportu trzy osoby zostały ranne, a policja aresztowała siedem. Finał odbędzie się dziś wieczorem i zostanie rozegrany na stadionie Europe 1 Sport.

Trzy osoby zostały ranne, a siedem innych aresztowano w starciach między kibicami przed środowym finałem Ligi Europejskiej UEFA w Budapeszcie, w którym biorą udział Rzym i Sewilla. „Kilka osób starło się” wczesnym popołudniem na ulicach stolicy Węgier, w której odbywają się zawody, poinformowała policja w oświadczeniu.

Próby za „zamieszki”

„Hiszpan i Szwed zostali zabrani do szpitala na dodatkowe leczenie” – podała policja, zaznaczając, że „rozpoczęły się procesy o chuligaństwo” i „aresztowano siedmiu Polaków”. Wieczorem oba kluby spodziewają się, że na trybunach Puskas Areny, stadionu o pojemności 68 000 miejsc, pojawi się co 15 000 kibiców. Sześciokrotny zwycięzca Ligi Europy od 2006 roku, Sevilla siedem razy próbował podania przeciwko Romie, po raz kolejny prowadząc na scenie w finale Pucharu Europy.

READ  Christophe Galtier odpowiada na plotki o Bernardo Silvie