Roland Garros 2023 – Gra pojedyncza kobiet – Runda 2 – Diane Barry pokonuje juniorkę Mirę Andreevę

Barry nigdy nie ujrzał światła dziennego

Po przegranej z finalistką Romy Anheliną Kalininą w pierwszej rundzie, Diane Barry miała nadzieję, że otworzy tabelę przynajmniej do zeszłego roku, kiedy awansowała do 16. finału. Ale Francuzi dostali swoją łatkę w czwartek przeciwko budzącej grozę i przedwcześnie utalentowanej Rosjance Mirze Andreevej. Mając zaledwie 16 lat, ten ostatni ma wszystko, co potrzebne do wspaniałej przyszłości. I tak była zbyt silna dla Barry’ego, serwując 6-1, 6-2 w ciągu godziny i 17 gry.

Nieustannie mająca trudności z serwowaniem – w sumie zrezygnowała z pięciu przerw – i bardzo słaba w wymianach, Niçoise odnotowała tylko niewielką poprawę na początku drugiego seta. Diane Barry była załamana od samego początku, przejmując serwis rywala przez powalenie, po czym wygrała spotkanie i objęła prowadzenie 2:1. Coś, co trochę rozbudziłoby publiczność na korcie Simmone-Matieu, ale nie trwało to długo. Znacznie więcej, Andreeva po raz kolejny położyła nogę na akceleratorze, aby wygrać pięć ostatnich meczów meczu.