Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gael Monfils wycofuje się z powodu kontuzji nadgarstka

Gael Monfils wycofuje się z powodu kontuzji nadgarstka

Doznał kontuzji lewego nadgarstka po eliminacjach z Sebastienem Paezem, a Gael Monfils został zmuszony do wycofania się z drugiej rundy Rolanda Garrosa, którą miał zagrać w czwartek przeciwko Holgerowi Rohnowi.

Tak więc czarny dzień dla francuskiego tenisa trwał nawet po zakończeniu meczów Rolanda Garrosa, w środę, 31 maja. Podczas gdy sześć zaangażowanych grup miłosnych zostało wyeliminowanych w drugiej rundzie, przegrał inny Francuz, który miał zagrać w czwartek. Gael Monfils, który zakwalifikował się po epickiej walce na korcie Philippe Chatrier we wtorkowej sesji przeciwko Sebastienowi Paezowi, nie zagra w drugiej rundzie. Po dotknięciu nadgarstka 36-letni Francuz ogłosił na konferencji prasowej, że musi ustąpić.

Wczoraj [pendant le match contre Sebastian Baez]I Bolało mnie iw pewnym momencie zadzwoniłam do lekarza. Ale potem powiedziałem mu, że uporałem się ze sobą i już go nie potrzebuję. Skończyłem grę z dużą ilością adrenaliny, wieloma rzeczami. Zamroziliśmy zaraz po meczu. Dziś rano wziąłem dużo środków przeciwzapalnych. Poszliśmy pisać [s’entraîner] Trochę, trochę bolało, więc uważałem. Po południu poszliśmy przepisać, ale czułem, że nadal cierpię, więc zrobiliśmy testyMoonves wyjaśnił.

Nieobecność na tyle krótka, by bawić się na trawie?

MRI francuskiego gracza ujawniło częściowe rozdarcie w trójkątnym więzadle nadgarstka jego lewego nadgarstka. Co przeszkodziło mu w kontynuowaniu bohaterstwa. Kto kwestionuje jego udział w sezonie trawiastym, który rozpocznie się po Rolandzie Garrosie? „Jutro mam zamiar ponownie przeskanować mojego stawu, aby sprawdzić dokładne opóźnienie. To tylko częściowa przerwa, nie pełna. Lekarz powiedział mi, że ma nadzieję, że będę mógł grać na trawieMoonves wyjaśnił.

„Ilu Rolandów mi zostało? To jest prawdziwe pytanie.”

Gail Moonves

Na konferencji prasowej po jego występie z Holgerem Rohnem

A podczas zwycięstwa nad Baezem pod koniec wtorkowej nocy, Monfils wydawał się mieć skurcze pod koniec meczu, wyczerpany po uderzeniu Argentyńczyka. Po tym sukcesie – pierwszym w roku dla Francuza – który z pewnością pozostanie jednym z meczów dwóch tygodni, z niecierpliwością oczekiwano czwartkowej wieczornej sesji między Monfilsem a Holgerem Rohnem. Ostatecznie to by się nie stało, kiedy French przyznał, że dowiedział się o wiadomościach trzydzieści minut przed rozpoczęciem jego konferencji prasowej.

READ  Stopa - rehabilitacja. CM - Anglia startuje w San Marino i potwierdza swój bilet na Mistrzostwa Świata 2022 z zapałem Polska

Na razie biorę się w garśćMoonves, którego zachowanie nie zdradzało żadnych szczególnych emocji, powiedział:Nie okazuję tego często, ale jest coś więcej niż rozczarowanie. Ile Rolanda mi zostało? To jest przede wszystkim prawdziwe pytanie. nie będę w stanie na nie odpowiedziećZamiast spotkania Monfilsa i Rona, plakat pomiędzy Alexandrem Zverevem i Alexem Mulkanem będzie w programie w czwartkowy wieczór w Court Philippe Chatrier.