Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Poszukiwania „hierarchicznych” czarnych dziur właśnie się rozpoczęły.

Naukowcy mają nadzieję, że uda im się znaleźć próbki tego, co nazywają czarnymi dziurami „hierarchiczny”. Dzięki ostatnim odkryciom teoretycznym, modelowaniu, a przede wszystkim nowym danym o falach grawitacyjnych.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Dwie gwiazdy neutronowe łączą się w czarną dziurę
W tej animacji (nie w notatce) NASA pokazuje coś, co uważa się za zderzenie dwóch gwiazd neutronowych, które utworzyły parę, jedna krążąca wokół drugiej. W wyniku kolapsu dużej gwiazdy gwiazdy te są bardzo gęste. Kiedy oba ciała zbliżają się zbyt blisko, siły pływowe zaczynają je rozrywać. Czerwone obszary pokazują obszary o mniejszej intensywności. Połączenie nadaje obiektowi taką gęstość, że staje się czarną dziurą. Scenariusz ten został zweryfikowany w październiku 2017 r. poprzez analizę fal grawitacyjnych, które Ligo i Panna wykryły w sierpniu 2017 r. ze źródła o nazwie GW170817. © NASA

” ten Współpraca w zakresie krawata i Virgin Już zaktualizowano ponad 50 wydarzeń zfale grawitacyjne. W ciągu najbliższych kilku lat będzie ich jeszcze tysiące. Wiele okazji do odkrycia lub potwierdzenia istnienia niesamowitych rzeczy.”, wyjaśnia Maya Fischbach, badaczka z Northwestern University (USA) w A Komunikat prasowy Uniwersytetu w Birmingham (Zjednoczone Królestwo). Więc pościg jest naprawdę otwarty!

Czego szukać? szukaj czego astrofizycy Zamierzone czarne dziury „hierarchiczny”. To zabawne próbki. Wyniki kilku etapów fuzji. Uwagę badaczy zwróciły ostatnio czarne dziury. Ponieważ niektóre sygnały zostały wykryte przez koniec końców Panna przeciwstawiła się ich oczekiwaniom. Już pokazali czarne dziury powstałe w wyniku fuzji dwóch organizmów z szerokie rzesze bardzo różne.

READ  Więcej zgonów, ale mniej zanieczyszczeń —

Kolejne fuzje czarnych dziur

żeby to wyjaśnić zjawisko, astrofizycy spekulowali, że jedna z czarnych dziur uczestniczących w zdarzeniu połączenia musi być w rzeczywistości taka sama, jak wynik poprzedniego połączenia czarnych dziur. „Uważamy, że większość wykrytych do tej pory fal grawitacyjnych jest wynikiem zderzenia czarnych dziur pierwszej generacjiDavid Gerusa mówi: astronom na Uniwersytecie w Birmingham. Wierzymy jednak, że jest duża szansa, że ​​inne będą zawierały resztki poprzednich fuzji. Te wydarzenia mają podpisy odfale grawitacyjne charakterystyka wskazująca na wyższe masy i niezwykłą rotację wynikającą ze zderzenia rodziców.”

Zrozumienie cech środowiska, w którym takie rzeczy mogą być produkowane, pomoże również w udoskonaleniu badań. Bez wątpienia środowisko z dużą liczbą czarnych dziur i wystarczająco gęste, aby pomieścić je po połączeniu, aby mogły się ponownie połączyć. W tej chwili plik jest dostępnyWydarzenie GW190521, który został odkryty w 2019 roku, wydaje się być najbardziej obiecującym kandydatem.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?