Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Porwanie samolotu: Unia Europejska zamyka swoją przestrzeń powietrzną dla białoruskich samolotów

Przywódcy Unii Europejskiej uderzają pięściami w stół. W odwecie za porwanie samolotu pasażerskiego w Mińsku, a następnie aresztowanie białoruskiego przeciwnika Romana Protasewicza, który był na pokładzie, 27 zdecydowało się zamknąć przestrzeń powietrzną Unii Europejskiej dla białoruskich samolotów i zaleciło: Linie lotnicze w państwach członkowskich unikają latania w białoruskiej przestrzeni powietrznej.

Proszą również o ustalenie „ Ukierunkowane sankcje gospodarcze ” Rozszerzenie listy Białoruskie osoby i podmioty Już podlega karom.

Europejscy przywódcy wzywają również do natychmiastowego uwolnienia 26-letniego przeciwnika i jego żony.

Domagają się również od Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego zbadania tego, co zostało opisane jako „Niedopuszczalny wypadek” W raporcie, który został opublikowany na Twitterze przez rzecznika Charlesa Michela, przewodniczącego Rady Europejskiej. Termin bardziej dyplomatyczny, kiedy w niedzielę rozmawiałem w Polsce Terroryzm państwowy.

Unia Europejska również wyraziła swoją opinię Solidarność Z Łotwą po „nieuzasadnionym wydaleniu” dyplomatów przez Mińsk.

W poniedziałek Białoruś nakazała wydalenie ambasadora Łotwy i całego personelu ambasady w Mińsku, zarzucając władzom łotewskim zamianę białoruskiej flagi na flagę opozycji na marginesie mistrzostw świata w hokeju na lodzie. W odpowiedzi Ryga zapowiedział wydalenie białoruskich dyplomatów.

Roman Protasevic, dziennikarz i były redaktor naczelny wpływowych białoruskich mediów opozycyjnych NEXTA, wystąpił w wyemitowanym w poniedziałek w telewizji publicznej wideo, w którym stwierdził „Współpracuj ze śledczymi”.

Mówi „Przyznał się do zorganizowania zamieszek na dużą skalę”. Okaże się, czy ten film został nakręcony bez ograniczeń.

Zdaniem białoruskiej opozycji przebywającej na emigracji na Litwie, Swietłany Tichanowskiej, przeciwnik podejmuje ryzyko. „Skazany na śmierć”Białoruś, która zgłosiła się jako ostatnia w Europie.

READ  Fakty-Kto kupuje rosyjską ropę, a kto się zatrzymał?