Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponad 800 imigrantów ląduje na Sycylii

Migrantów uratował statek „Sea Eye 4” niemieckiej organizacji pozarządowej Sea Eye. inny statek,wiking oceanicznySzukasz w najbliższą niedzielę portu dla ponad 300 migrantów do lądowania?

Ponad 800 migrantów wysiadło na Morzu Śródziemnym na statku humanitarnym w niedzielę w Trapani na Sycylii, z których większość zostanie zabrana na dwie łodzie, które miały zostać poddane kwarantannie.

Członkowie Czerwonego Krzyża pomogli migrantom, niektórym owiniętym w koce, innym boso, opuścić statek Oko morza 4 Od niemieckiej organizacji pozarządowej Sea Eye, która zwróciła się do Włoch o pozwolenie na dokowanie po ratowaniu migrantów podczas różnych operacji. Niektórzy ludzie podnieśli ręce, by okazać radość, gdy statek wpłynął do portu w Trapani na zachodniej Sycylii. Inni, siedzący z nogami ponad krawędzią, wyglądali na wyczerpanych i wyczerpanych.

naczynie Oko morza 4 W środę uratował już prawie 400 osób na morzu, kiedy pomógł 400 innym na pokładzie drewnianej łodzi, która groziła zatonięciem w czwartek. Niemiecka organizacja pozarządowa powiedziała AFP, że otrzymała pozwolenie na zejście na ląd zaledwie kilka godzin po tym, jak organizacja humanitarna dostarczyła na łódź zapasy ratunkowe, w tym żywność i koce, oraz po licznych apelach o pomoc. Po testach Covid-19 dorośli bez problemów zdrowotnych zostaną poddani kwarantannie na statkach specjalnie zaprojektowanych do środków izolacyjnych.

Liczba imigrantów we Włoszech rośnie

L ’wiking oceaniczny, statek obsługiwany przez SOS Mediterranean, szukał w niedzielę portu, w którym zacumuje ponad 300 uratowanych osób. „Wraz z pogarszającą się pogodą zespół medyczny spodziewa się wzrostu problemów zdrowotnych wśród 306 osób wciąż na pokładzieSOS Mediterranean powiedział na Twitterze.

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych od początku roku do Włoch przybyło prawie 55 000 migrantów, w porównaniu z niespełna 30 000 w 2020 roku.

READ  Mahmoud Abbas spotyka się z Bennym Gantzem w Izraelu, ogłosił „środki budowania zaufania” z Autonomią Palestyńską