Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

U źródeł fascynacji QAnonsa wyglądem JF Kennedy Jr

Zdjęcia uwiecznione przez AFP są niepokojące. W ten wtorek, 2 listopada, kilkaset osób ukrywających się pod parasolami lub kapeluszami pro-Trumpa, wymachując amerykańskimi flagami, zebrało się w centrum Dallas w Teksasie, gdzie zamordowano byłego prezydenta USA. John Fitzgerald Kennedy, 22 listopada 1963, śpiewanie «JFK». „Jest prawie 12:29. Co za minuta, wielka rewelacja” Powinno się zdarzyć, głos filmującego mężczyzny jest podekscytowany: oczekuje się, że będzie synem JFK, John Fitzgerald Kennedy Jr.

Ci obywatele będą zawiedzeni: prawnik i dziennikarz w końcu się nie pojawili. Wręcz przeciwnie, byłoby zaskakujące, ponieważ zmarła osoba, którą nazywaliśmy „John John”. W katastrofie lotniczej w 1999 roku w wieku 38. Śmierć jest kwestionowana nawet dzisiaj ekstremistyczni spiskowcy w Qnoun. Dla zwolenników tych spiskowych mitów, Donald Trump i wojsko USA, sprzymierzeni z tajemniczą istotą, która wyraża się tylko poprzez zaszyfrowane wiadomości w Internecie (słynne Q QAnon), przygotują zamach stanu, aby rozmontować sieć podejrzanych zainstalowanych na White . Dom. Choć osłabieni od czasu odejścia republikańskiego prezydenta, nadal promują zadziwiającą alternatywną rzeczywistość.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Inwestycja Joe Bidena: wspieranie Qunun w obliczu trudnej „ściany rzeczywistości”

Lady Diana, Michael Jackson i inni

Na polach QAnon, John Fitzgerald Kennedy Jr. (JFK Jr), jak również Michael Jackson i Princess Lady Di żyją, a ich występy są regularnie ogłaszane.

Francuski portal spiskowy twierdzi, że

Francuskojęzyczny blog spiskowy Wyjaśnij, jaka jest logika? Za te mylące proroctwa: „Kabel [nom donné par les QAnon au complot pédosataniste] Chciała ich skóry, aby je uratować, musiała uwierzyć, że są martwe. Rzeczywistość może być zupełnie inna… Tribal przeżywa swoje ostatnie chwile i mogą wkrótce wrócić. „

W świecie paranoidalnej fabuły, zamieszkanej przez zawiłe intrygi, sobowtóry i teatr, pozory nie są tym, czym się w rzeczywistości wydają, a nawet zapowiedź śmierci postaci jest postrzegana jako poddanie się grze głupców. A JF Kennedy Jr jest zdecydowanie gwiazdą utraconą przez zwolenników QAnon.

READ  Wołodymyr Zełenski przywołuje „operacje kontrofensywne i obronne”, jakie jego armia prowadziła na froncie
Przeczytaj nasz profil: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Qanun: U podstaw teorii spiskowej, która zanieczyszcza Amerykę

Niezliczone fałszywe powroty JFK Jr.

Pochodzenie tej magii sięga wiadomości opublikowanej w kwietniu 2018 r. przez tajemnicze konto Q, anonimowe konto podejrzane o przynależność do właścicieli poszukującego publiczności skrajnie prawicowego forum spiskowego, 8kun. W tym bardzo aluzyjnym poście przywołuje m.in ” Relacja „ Między prezydentem Trumpem a Johnem F. Kennedy Jr., którzy pomogli rozpowszechnić ideę, że ten ostatni żyje w mediach społecznościowych.

W 2018 roku tajemniczy Q pokonał współpracowników Trumpa (POTUS) i JFK Jr.

Ponieważ kariera Dallasa nie jest pierwsza. 4 lipca 2020 r., który jest już świętem narodowym w Stanach Zjednoczonych, internauci są przekonani, z nijakich filmów, że 35-latekNS Prezydent Stanów Zjednoczonych się ukrywał Za tajemniczą, nierozpoznawalną sylwetką, zauważony podczas uroczystości w Mount Rushmore (Dakota Południowa).

Inne, bardziej akrobatyczne plotki potwierdziły, porównując zdjęcia, że ​​jednym z ochroniarzy Donalda Trumpa był nikt inny jak sam John John, który niezauważenie ogoliłby sobie głowę.

Według jednej z wielu plotek dotyczących powrotu JFK, jest on, pod przykrywką, jednym z ochroniarzy Trumpa.

Niektórzy uważają również, że identyfikują się z JFK Jr i jego żoną, ponieważ widzieli parę po pięćdziesiątce na spotkaniu byłego prezydenta Republikanów, podczas gdy inne relacje posunęły się tak daleko, że sugerują, że JFK Jr jest tajemniczy o osobiście, nawet w Joe Biden, chowający się pod maską.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów „Jeśli nic się nie stanie, przejdziemy do idiotów”: jak konspiracyjny kanał QAnon testował inaugurację Joe Bidena

Kennedy, nieoczekiwani bohaterowie QAnon

Dlaczego Jon Jun zajmuje takie miejsce w wyobraźni Qanun? Potomkowie Kennedy’ego od dawna interesują teoretyków spiskowych, przynajmniej od zabójstwa JFK w 1969 roku, wywołując kontrowersyjne śledztwo sądowe. Ideę spisku wywiadowczego uwiecznił film w 1991 roku JFKprzez Olivera Stone’a. Zabójstwo jego brata Roberta F. Kennedy w czerwcu 1968 r., a potem nagła śmierć syna w katastrofie lotniczej w lipcu 1999 r. wzbudziły jedynie podejrzenia, od najbardziej uzasadnionego do najbardziej iluzorycznego.

READ  Rosyjski wojskowy zapoznał się z działaczami ukraińskimi

Pomimo Demokratów, rodzina Kennedych jest obecnie bardzo szanowana wśród popierających Trumpa Republikanów – takich jak prawnik i działacz antyszczepionkowy Robert F. Kennedy Jr. Za nimi stało wielu spiskowców. Ta dynastia przeżywa dziś w wyobraźni ofiary stan głęboki (Deep State), tajnej, niepatriotycznej siły, która będzie nękać Amerykę, przeciwko której walczyliby ojciec i syn, John F. Kennedy.

Wynaleziono mowę i cytat

Były prezydent USA jest szczególnie szanowany za przemówienie prasowe z 1961 r., które rodzina Cannonów przedstawiła jako odważny akt oskarżenia „głębokiego państwa”. „Słowo »sekret« jest odrażające w wolnym i otwartym społeczeństwie, a my jako naród jesteśmy z natury i historii przeciwni tajnym stowarzyszeniom, tajnym wydziałom i tajnym procedurom”., zapowiada prezydent Demokratów.

List JFK do prasy został porwany w 1961 roku i przedstawiony jako list potępiający tajne stowarzyszenia.

Ta rozmowa prawdziwy, ale są uogólniane poza kontekstem i obcinane. Kiedy zostaje ogłoszony, w środku zimnej wojny, zajmuje się odpowiedzialnością prasy amerykańskiej w wojnie wywiadowczej prowadzonej przez Stany Zjednoczone i Związek Radziecki. JF Kennedy z jednej strony chwalił przejrzystość i wolność prasy, ale przed publicznością dziennikarzy ostrzegał również przed niebezpieczeństwem publikowania strategicznych informacji, które mogłyby być wykorzystane przez sowieckie służby wywiadowcze, zawoalowany apel do samej prasy – cenzura zlikwidowana. patriotyzmu.

Ale ta zasadnicza część przemówienia jest pomijana w konspiracyjnych stanowiskach, które utrzymują jedynie atak na fikcyjną Piątą Kolumnę. W wizji Quunna to rzekome przekonanie pojawia się jako powód jego zabójstwa w Dallas.

JFK Jr, powiązany z fałszywym cytatem, powróci

Tak więc, zgodnie z rozumowaniem Quunna, gdyby JFK powrócił, w biały dzień ujawniłoby to, że jego ojciec był ofiarą „Głębokiego Państwa”. „Ujawnię zabójców mojego ojca, bez względu na to, kim są, nawet jeśli będę musiał obalić cały rząd” powiedziałby, Zgodnie z przypisywanym mu cytatem Który istnieje od miesięcy. Fantastyczny cytat też.