Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponad 100 rannych w nocnych starciach w Jerozolimie

Wybuchły starcia między palestyńskimi demonstrantami a izraelską policją, która została zmobilizowana do zorganizowania marszu zorganizowanego przez skrajnie prawicowy żydowski ruch „Lahava”.

W piątek 23 kwietnia źródła medyczne i policyjne podały, że w wyniku starć między izraelską policją a palestyńskimi demonstrantami w Jerozolimie zostało rannych ponad 100 osób.

Palestyński Czerwony Półksiężyc zgłosił co najmniej 105 rannych, około 20 z nich zostało zabranych do szpitala, a policja dodała, że ​​zidentyfikowali 20 rannych w swoich szeregach i aresztowali 44 osoby w starciach, które są najbardziej brutalnymi wydarzeniami ostatnich lat w Jemen. Jerozolima.

Starcia wybuchły po tym, jak izraelska policja zmobilizowała się do zorganizowania marszu zorganizowanego przez skrajnie prawicową żydowską grupę „Lahava”, otwarcie anty-palestyńską grupę, u wejścia do Starego Miasta w Jerozolimie. Policja rozmieściła setki policjantów i kawalerii w pobliżu Bab al-Amoud i okolicznych dzielnic, zgodnie z tym, co powiedzieli o ochronie.wolność wypowiedziIPrawo do protestuAle ta demonstracja została przeprowadzona przez grupę Lahava (niektórzy z jej członków krzyczeli: „Śmierć ArabomUznano to za prowokacyjny gest, który doprowadził do starć z Palestyńczykami powracającymi z nocnych modlitw podczas ramadanu na dziedzińcu meczetu. Młodzież palestyńska zorganizowała kontrdemonstrację w proteście przeciwko marszowi, a przy wejściu na Stare Miasto we wschodniej części Jerozolimy, zaanektowanej przez państwo hebrajskie, doszło do incydentów. Fotograf AFP widział pożary płonące na ulicach przedmieść Starego Miasta, a naoczni świadkowie opublikowali zdjęcia z brutalnych starć w mediach społecznościowych.

Incydenty wybuchły już w Jerozolimie w środę. Filmy transmitowane w sieciach społecznościowych i lokalnych mediach pokazywały arabskich pracowników pracujących w sklepach w centrum Jerozolimy oraz dziennikarzy, którzy byli brutalnie atakowani przez skandującą żydowską młodzież:Śmierć ArabomW odpowiedzi w środę i czwartek aresztowano 70 Żydów i Arabów, a 64 z nich pozbawiono wolności – podała policja izraelska.

READ  Białoruś i Rosja przeprowadzają „obronne” ćwiczenia lotnicze