Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alexe Navalny ogłosił, że kończy strajk głodowy

Alexe Navalny ogłosił, że kończy strajk głodowy

Aleksiej Nawalny, obecnie więziony w Rosji, ogłosił w piątek 23 kwietnia, że ​​kończy strajk głodowy. Zaczęło się to 24 dni temu w celu potępienia warunków przetrzymywania rosyjskiego przeciwnika, którego stan zdrowia stale się pogarszał, co budziło poważne zaniepokojenie.

W wiadomości, którą zamieścił na swoim koncie na InstagramiePan Navalny wyjaśnia, że ​​zawsze prosi o wizytę u lekarza: „Częściowo tracę wrażliwość dłoni i stóp (…) Biorąc pod uwagę rozwój mojego strajku głodowego i okoliczności, w jakich się on odbywa, zdecydowałem się go zakończyć. „

Wielu lekarzy bliskich Panu Navalnemu, w tym jego osobisty lekarz, Nalegał go w czwartek Zatrzymać „Natychmiast” Strajk głodowy, powołując się na strach przed śmiercią lub inaczej „Poważna krzywda” W trosce o jego zdrowie, jeśli nie ustąpi.

Wezwanie nastąpiło po protestach, które wybuchły w całej Rosji, domagając się uwolnienia 44-letniej opozycji. Wcześniej w tym tygodniu Pan Nawalny został przeniesiony z więzienia karnego, w którym przebywał w szpitalu dla więźniów chorych na gruźlicę.

Przeczytaj także historię: Przepaść między demonstrantami pro-Navy poszerza się

„Szkielet chodzący po lochu”

Pan Nawalny przestał jeść przez trzy tygodnie, oskarżając administrację więzienia o odmawianie mu porady lekarskiej, gdy cierpiał na podwójną przepuklinę dysku.

Najsłynniejszy przeciwnik Kremla skarżył się również przed strajkiem głodowym na utratę wrażliwości nóg, o której mówił, że może wynikać z zatrucia, którego doznał zeszłego lata, a które Kreml zarzuca podżeganiu. Aleksiej Nawalny twierdzi również, że strażnicy torturowali go pozbawieniem snu, budząc go co godzinę każdej nocy.

Od tego czasu stan Pana Nawalnego pogorszył się do tego stopnia, że ​​określa się jako A. „Szkielet chodzący po lochu”. Jego stan również ocenili prawnicy, którzy byli w stanie się z nim spotkać ” Bardzo słaby „.

Według jednego z jego sojuszników, Leonida Wołkowa, który przemawiał w czwartek wieczorem, w tym tygodniu udało mu się w końcu spotkać z p. Nawalnym w szpitalu cywilnym, a jego akta medyczne zostały przesłane do personelu pielęgniarskiego, który zwykle się nim opiekuje. od niego. „Lekarze, w których w pełni wierzę, ogłosili wczoraj, że osiągnęliśmy etap wystarczająco zaawansowany, abym zdecydował się zakończyć strajk głodowy”.Książki w piątek.

READ  Kilka eksplozji było słychać w Kijowie, który budzi się o godzinie policyjnej

„Dzięki ogromnemu wsparciu dobrych ludzi w całym kraju i za granicą poczyniliśmy wielkie postępy. Dwa miesiące temu śmialiśmy się z moich próśb o pomoc medyczną”.Pan Nawalny, który jednak wciąż dzwoni do lekarza w celu ustalenia przyczyn utraty czułości kończyn, dodał: „Chcę zrozumieć, co to jest i jak się z tym obchodzi”.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W Rosji nasilają się represje wobec zwolenników Aleksieja Nawalnego

Świat z Agence France-Presse