Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polskie lotnisko Restow obawia się rosyjskiego ataku

Polskie lotnisko Restow obawia się rosyjskiego ataku

Nicholas Donave // ​​Źródło zdjęcia: Job Arian / NoorPhoto / NoorPhoto za pośrednictwem AFP

Podczas gdy ataki dronów trwają między Ukrainą a Rosją, miasto Rzeszów w Polsce obawia się rosyjskiego ataku na swoją ziemię. W ten sposób lotnisko cywilne zostało przeprojektowane na wzór bazy wojskowej, aby lepiej przygotować się na ewentualny atak.

Ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła podobno 58 z 59 wybuchowych dronów wysłanych do stolicy przez Rosję zeszłej nocy. Bilans to wciąż dwie osoby zabite i trzy ranne. Ze swojej strony Kreml twierdzi, że Zachód „igra z ogniem”, akceptując dostawy broni i myśliwców F-16 do Kijowa. Polska, która znajduje się na pierwszej linii konfliktu, przygotowuje się do szkolenia ukraińskich pilotów na te samoloty. W Rzesdowie obawy przed możliwym atakiem rosyjskim na to obecnie zmilitaryzowane polskie miasto są duże.

Rzesdow, strefa tranzytowa

Lotnisko cywilne to także atrakcja. Podczas gdy terminal zachowuje swój zwykły wygląd ze sklepami, strefami pasażerskimi, przyjazdami autobusów i taksówek, cały obszar wokół pasa startowego został całkowicie przekształcony. Wojskowe radary nadal działają, baterie pocisków przeciwrakietowych Patriot są wycelowane na wschód od okopów, a betonowe bunkry nadają atmosferę strategicznego lotniska. Rzesdow jest punktem docelowym dla ciężkich transportowców załadowanych bronią kierowaną na Ukrainę.

W miarę postępu konfliktu miasto stało się główną sceną. Ponadto autostrady prowadzące do granicy są często flankowane przez pojazdy wojskowe lub policyjne z bardziej dyskretnymi cywilnymi ciężarówkami. Od listopada ubiegłego roku nikt nie zapomniał o przypadkowo zrzuconych pociskach Na północy kraju jest Polska. Ludzie są ostrożni i wiedzą, że miasto jest uważane przez wojsko za istotny cel dla Rosji w przypadku eskalacji konfliktu i przekroczenia granicy z Ukrainą.